O bramach do garażu

przez | 9 lipca 2021
Miejsce do parkowania jest szczególnie istotną częścią każdego domu. Dlatego dobrze jest przemyśleć je już podczas budowy, aby być pewnym, iż będziemy mogli kupić właściwą bramę w normalnych wymiarach.

W innym wypadku należałoby wybrać drzwi na zamówienie, których koszta są znacznie wyższe. Jakie w takim razie bramy mamy do wyboru?

W pierwszym rzędzie są to bramy skrzydłowe. To jeden z najczęściej kupowanych typów bram do zamówienia na http://bramkor.pl/bramy-drzwi-rampy. Działają na takich samych regułach jak normalne drzwi. Najlepsze są bramy z dwoma skrzydłami, ponieważ po otwarciu nie zajmują dużo miejsca. Z reguły otwierane są ręcznie. Wykonuje się je z różnego rodzaju drewna, np. drewna sosnowego czy dębowego. Są niezwykle proste w montażu i niedrogie, ale zimą mogą sprawiać problemy, głównie, jeśli napada dużo śniegu – musimy go odgarnąć, zanim otworzymy bramę, albowiem inaczej nie będzie to możliwe.

Drugi wariant bramy to bramy uchylne czy inaczej płytowe. Przeważnie stosuje się je w garażach zaprojektowanych na jedno auto, ponieważ ciężko jest znaleźć takie drzwi o większej szerokości. Produkuje je niewiele przedsiębiorstw, a oprócz tego – są dużo bardziej kosztowne. Bramy uchylne są łatwe w montażu oraz w użytkowaniu. Trzeba je podnieść, wtedy drzwi chowają się pod sufitem. Podnoszenie nie wymaga dużo siły, bowiem pomagają rozmyślnie zainstalowane sprężyny, kilkustopniowe zawieszenie i szyny umożliwiające precyzyjne i ciche poruszanie się podnoszonego skrzydła. Kolejne bramy to bramy segmentowe, a więc sekcyjne. Są doskonałym rozwiązaniem w budynkach, w których nie ma wiele miejsca na podjeździe bądź auto wyjeżdża od razu na ulicę. Brama składa się z segmentów, które podczas składania chowają się wewnątrz garażu – zależnie od rodzaju albo wzdłuż sufitu, albo wzdłuż ściany. Informacje z: http://bramkor.pl/.

Bramy rolowane z kolei działają tylko na napęd elektryczny. Do ich zamontowania konieczni są fachowcy. Bramy takie posiadają zabezpieczenia. Ich działanie jest podobne do działania rolety okiennej.
Jeżeli więc potrzebne ci drzwi garażowe, Warszawa to właściwe miasto do zrobienia zakupów. Znajdziesz tutaj wiele sklepów proponujących wysokiej jakości asortyment. Zastanów się, jakie drzwi najbardziej spełniają twoje wymagania i zakup wybrany produkt.