W jaki sposób pertraktować z deweloperem przy zakupieniu mieszkania?

przez | 3 marca 2022
Kupno nowego mieszkania od dewelopera na pewno wiąże się z sporymi nakładami skarbowymi. Rzecz jasna zdołamy odkryć zarówno tańsze, jak również droższe mieszkania, aczkolwiek nie ulega wątpliwości, że na zakupienie własnego M4 powinniśmy mieć mnóstwo pieniędzy. Jednak przy kupnie możemy spróbować negocjować cenę. Poniektórzy deweloperzy są wybitniej elastyczni, inni mniej, chociaż zawsze powinno się spróbować negocjacji.

mieszkanie od dewelopera

Źródło: pixabay.com

W tym materiale podpowiemy, jakim sposobem wolno skutecznie targować się z deweloperem.Przede wszystkim musimy uświadomić sobie, że mamy pełne prawo do negocjacji ceny. Nie jest to nic zaskakującego w tym i prawdopodobnie każdy deweloper spodziewa się, iż kupujący będzie pragnął zbić z ceny. Co więcej każda obniżka ceny to jednocześnie pomniejszy kredyt do spłacenia, zaś jak wiadomo przy kredycie liczą się także odsetki. Wolno więc powiedzieć, że zbijając 20 tysięcy złotych z ceny wyjściowej, zaoszczędzimy dwa razy tyle przy uwzględnieniu kosztów kredytu.

Sprawdź również szczegóły na witrynie (http://www.stanmal.pl/), na pewno uznasz, że naprawdę dobrze było się z nimi zapoznać. Nie czekaj zatem i kliknij tutaj!

(mdm wrocław) Pożądane byłoby dokładnie rozeznać sytuację i oszacować, jak duża jest konkurencja, czy deweloper przekazał już większość mieszkań, czy w cenie mieszkania są też komórki lokatorskie, piwnice i tak dalej. Im więcej wiedzy zbierzemy o danym mieszkaniu, tym łatwiej będzie nam pertraktować cenę. Z pewnością będziemy mieć większe szanse na obniżkę, jeśli okaże się, że deweloper posiada jeszcze wiele niesprzedanych mieszkań, natomiast nie jedno lub dwa.

nowe mieszkania w budowie

Autor: SLAC National Accelerator Laboratory
Źródło: http://www.flickr.com

Trafne rozeznanie i należyte przygotowanie to jedna z istotnych podstaw sukcesu. Nie powinno się pokazywać również zbytniego entuzjazmu. Jeżeli deweloper będzie widział, że jesteśmy olśnieni mieszkaniem, pomyśli, że nabędziemy je bez względu na wszystko. O wiele lepiej dać do zrozumienia, że na oku posiadamy jeszcze kilka innych mieszkań, przypuszczalnie lepszych, być może tańszych. To spowoduje, iż deweloper zacznie czuć się mniej pewnie i będzie bardziej usposobiony by opuszczać cenę za nieruchomość. Wskazane jest pamiętać o tych sprawach oraz odpowiednio przygotować się do negocjacji posiadłości. Dzięki temu może uda nam się oszczędzić od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych.