Klinkier – ceniony materiał budowlany. Sprawdź, z jakich opcji możesz skorzystać

przez | 8 marca 2022
Wśród rozmaitych materiałów budowlanych jednym z najbardziej teraz popularnych jest klinkier. Robiony tylko z gliny i piasku jest produktem w stu procentach naturalnym, ma bardzo szerokie zastosowanie. Jest świetny głównie do wykańczania części elewacyjnych budynków. Coraz częściej wykorzystuje się go również do wykonywania kominków, ogrodzeń, budowania balkonów i tarasów.

Klinkier elewacyjny to materiał bardzo chętnie stosowany do wykańczania ścian zewnętrznych budynków – link do strony. Ma wiele zalet. Przede wszystkim jest to materiał naprawdę bardzo trwały. Elewacja zrobiona z klinkieru nie ulegnie zniszczeniu przez wiele lat. Dodatkową zaletą klinkieru jest jego niepodatność na działanie czynników atmosferycznych.

Elewacja nie zostanie zniszczona nawet w czasie naprawdę dużych mrozów, a jej wygląd nie pogorszy się wtedy, kiedy długo będzie padał deszcz lub śnieg. Do tego dochodzi szeroka gama kolorystyczna. Aktualnie znajdziemy klinkier elewacyjny nie tylko w charakterystycznym, czerwonym kolorze, ale również w wielu innych. Bez trudu można zakupić dzisiaj klinkier elewacyjny w kolorze żółtym, brązowym, pomarańczowym, a nawet w kolorze białym.

Przygotowaliśmy dla Ciebie bardzo zajmujące wątki. Trzeba kliknąć w adres tej witryny (https://www.heliodon.pl/kontakt.php). Jeżeli pojawią się jakiekolwiek zagwozdki, to szybko na nie odpiszemy.

Za sprawą tak bogatej kolorystyki możemy dostosować kolor elewacji, który najbardziej będzie odpowiadał naszemu poczuciu estetyki.

klinkier

Autor: sklep.euroglazura.eu
Źródło: sklep.euroglazura.eu

To jeszcze nie wszystkie zalety klinkieru. Bez wątpienia do jego plusów należy bardzo szerokie zastosowanie. Cegłę klinkierową można zastosować nie tylko jako materiał elewacyjny, ale też do budowania elementów małej architektury otaczającym dom ogródku. Doskonale nadaje się na ogrodzenia, do wznoszenia murków i mnóstwa innych elementów.

Klinkier to obecnie nie tylko tradycyjna cegła. Producenci proponują także szeroki asortyment różnego rodzaju kształtek wyprodukowanych z klinkieru. Są wśród nich daszki klinkierowe. Przeznaczone są one do zabezpieczania murowanych słupów ogrodzeniowych przed opadami atmosferycznymi – oferowane modele. Dzięki temu nasze ogrodzenie (zobacz ogrodzenia Rzeszów) przetrwa w bardzo dobrym stanie bardzo długo.

Decydując się na użycie klinkieru, powinno się wiedzieć, że płytki z klinkieru można montować tylko na wysuszonych powierzchniach. Do zamontowania elementu takiego, jak daszki klinkierowe przeznaczone są specjalne zaprawy , które nie reagują na temperatury poniżej zera. Klinkier to nie tylko nadzwyczaj trwały, ale także wyjątkowo estetyczny, ciepły i dość tani materiał do wykańczania elewacji. Może być stosowany zarówno na zewnątrz, jak też wewnątrz budynków.