Tensometry oporowe odróżniają się wielką precyzją i dokładnością, co umożliwia pomiar niezwykle malutkich odkształceń.
Jeżeli nie masz pewności, czy umieszczone na niniejszej stronie informacje są dość rzetelne, to zobacz źródło (http://zstgroup.pl/?page_id=34), które zostało wykorzystane do zredagowania tego tekstu.
Posiadają niewielkie wymiary, dzięki czemu można nimi sprawdzać fakty spiętrzenia naprężeń, są niewrażliwe na drgania i wstrząsy, zdołają także pracować w dużych temperaturach i ciśnieniach.

Tensometry muszą w czasie testu wyznaczać całość z badanym przedmiotem, co łączy się z niezbędnością niezwykle dokładnego ich przyklejenia po uprzednim przygotowaniu podłoża. Powłoka lepiszcza powinna być możliwie cienka, zarazem gwarantując znakomite przystawanie tensometru, oraz idealną izolację elektryczną pomiędzy tensometrem, a badanym obiektem – sprawdzone tensometry.
Jeśli interesuje Cię ten temat, to odsyłam do tego serwisu, ponieważ znajdziesz tam dużo fascynujących Cię tematów, które są tam opisane.
Oprócz tego klej nie może zmieniać cech z upływem czasu i musi być wytrzymały na działanie temperatury.
Dzięki możnościom wykorzystywania odpowiednich układów pomiarowych, wiadomości o naprężeniu można rejestrować na taśmie magnetycznej, czy w pamięci maszyny numerycznej. Tensometry oporowe zapewniają łatwość sterowania procesów obciążenia i odciążenia, a ich obsługa jest prosta i pewna. Bardzo ważną informacją jest fakt, że tensometry jest możliwość rozmieszczać na przestrzeniach wyginanych.