Co to napinacz akumulatorowy? Jakie jest jej zastosowanie?

przez | 19 grudnia 2022
Jest wiele sprzętów, które ułatwiają nam działanie w pracy i w domu. Jednym z owych urządzeń jest spinarka ręczna. Służy do połączenia artykułu przy pomocy polipropylenowych, poliestrowych, papierowych i metalowych opasek. Proste, ale niezawodne urządzenia służące do ręcznego wiązania polipropylenową taśmą większych przedmiotów, również luźno złożonych materiałów na palecie.
Proste w obsłudze narzędzia do spinania taśmą polipropylenową, lub poliestrową przy pomocy sprzączki drucianej. Przyrząd umożliwia właściwe napięcie, także odcięcie opaski wychodzącej z rolki. Napinacz jest poręczniejszy od paskowacza ze względu na jego gabaryty. Do pakowacza można użyć przeróżne szerokości opaski, w zależności od potrzeb owijania.

Spinarka ręczna powinna być wyposażona w zasobniki do taśmy. Opaski te cechują się sporą wydajnością i solidnością. Można je zgrzewać przy pomocy specjalnych narzędzi, bądź łączyć je za pomocą spinaczy drucianych i plastykowych. Jest to najtańsza i najprostsza procedura na zabezpieczenie znacznego i małego ładunku. Paskowarka ręczna odznacza się masywną stalową konstrukcją zapewniającą długą żywotność.

wózek

Źródło: flickr.com

Do załadowania taśmy służy też odwijacz. Jest to wózek z bębnem i hamulcem i służy do odwijania taśmy (tutaj oferta taśm nierdzewnych- www.aner.com.pl/prod/tasmy-nierdzewne-weglowe). Zaopatrzony jest w kółka co pozwala na przesuwanie się po całym obszarze, na jakim przeprowadza się łączenie opaskami. Ma kieszeń w której jest możliwość stawiać napinacz i akcesoria do pakowania – poznaj ofertę Transaco. Służy ochronie taśmy przed rozwijaniem, także powoduje, że taśma jest bardziej funkcjonalna. Taśma jest zawsze pod ręką i nie powinniśmy mieć lęków o jej rozwinięcie. Zdecydowanie podwyższa efektywność pracy.

Jest także spinarka ręczna akumulatorowa. Określona przede wszystkim do spojenia palet z materiałem poświęconym do transportu. Łączy w sobie zalety ręcznych paskowarek z maszynami paskującymi dzięki mobilności i komforcie spojenia bez zastosowania metalowych spinek. Scalanie odbywa się poprzez zgrzew. Narzędzie jest wszechstronne, w ciągu kilku minut można je przemieścić w prosty sposób na różne szerokości taśm.