jak wybrać nowoczesne hokery barowe do wielu pokoi

przez | 14 kwietnia 2022
Ciężko dziś wyobrazić sobie sporo lokali bez charakterystycznych krzeseł barowych, które mocno zadomowiły się w nowoczesnych pubach. Stołek barowy zwany hokerem staje się obecnie bardzo popularnym elementem wystroju ogromnej liczby designerskich wnętrz. Zaczął być on ceniony w XX wieku, kiedy nastąpił szybki rozwój branży restauratorskiej. Dobrze jest dowiedzieć się o jak ładne bywają hokery barowe, jak również poznać ich zastosowanie we współczesnym designie.

Krzesło barowe

Źródło: damnet.pl
Hoker to wysoko położone siedzisko, z wytrzymałym, w większości wypadków obrotowym siedzeniem. Może być zrobiony z metalu albo drewna a, także posiadać jedną lub parę nóg. Zwykle siedzisko bywa kwadratowe lub okrągłe w zależności od konkretnego modelu hokera. W dobie designu takiego typu krzesła są nie wyłącznie niezbędnym wyposażeniem pubów i barów, ale także spełniają rolę funkcjonalnej ozdoby w nowoczesnych willach a, także – nasza strona – gustownych mieszkaniach. Dzięki nim wiele miejsc może nabrać bardzo specyficznego charakteru. Współczesne hokery barowe łączą w sobie choćby elementy z lakierowanego drewna, chromu oraz skóry.

Znakomicie prezentują się one zarówno w restauracjach, barach jak także w ekskluzywnych salonach bądź pomieszczeniach dziennych. Znane firmy sprzedające stołki barowe oferują zwykle szeroki asortyment rozmaitych hokerów drewnianych, metalowych i rattanowych. Zazwyczaj da się nabyć hokery barowe o konstrukcji metalowej, satynowej albo także złotej. Pewną popularnością cieszą się także egzemplarze zrobione z wielu tworzyw sztucznych. Trudno przy tym podać jeden dominujący teraz trend zdobniczy, na który decydują się klienci. Wiele zależy tutaj od rodzaju pomieszczenia, w jakim posiadają stanąć hokery – . Teraz bez trudności można wyszukać zarówno hokery o jednokolorowe, jak również te zrobione w znacznej gamie kolorystycznej.

Hokery

Autor: Marbet Style
Źródło: Marbet Style
Ciężko zdecydować się na konkretny typ hokera, nie posiadając należytego wyczucia estetycznego. Potrzeba w każdej sytuacji dostosować takiego typu meble do innych elementów wystroju jak również do koloru pomieszczenia. W razie wątpliwości co do takiego rodzaju spraw, dobrze w każdym przypadku radzić się się designerów, albo także poszukać inspiracji dla swojego wystroju w jednej z wielorakich gazet poświęconych tematyce designu.

Każda osoba odnajdzie tam ciekawe oraz dobrze zrobione hokery barowe, jakie dodadzą ogrom pomieszczeniom odrobinę stylu. Dobrze wiedzieć, że takiego typu krzesła nie są obecnie zbyt kosztowne. Można zakupić je w wielu sklepach, jak także za pośrednictwem Internetu. W odnalezieniu znakomitych ofert pożyteczne może być posiłkowanie się słowami: hokery barowe, co z pewnością uprości zakupy.