Znajdź najlepszy kominek, który ociepli oraz udekoruje Twój własny dom.

przez | 9 lipca 2021
Rozmyślając nad urządzeniem powstającego domu dobrze pomyśleć, czy chcemy mieć kominek. Taki zakup pozwoli nam cieszyć się przyjemnym widokiem i ciepłem w chłodne wieczory. Przed kupnem kominka trzeba wybrać, czy będzie on istotnym źródłem ciepła w mieszkaniu czy może tylko dodatkiem.

kominek

Autor: Josh Sherrill
Źródło: http://www.flickr.com
Podmurowane palenisko to cecha charakterystyczna kominków otwartych. Ciężko jest wykonać prawidłowy otwarty kominek, tak żeby nie wypuszczał dużo dymu do mieszkania i też dawał ciepło. Przez palenisko tego typu wiele ciepła ucieka natychmiast przez komin, również zużycie drewna do kominka jest stosunkowo duże. Wybierając kominek jako dekorację mieszkania, otwarty kominek będzie dobrym rozwiązaniem. Trzeba jednakże pamiętać, że w przypadku takiej formy kominka zagrożenie pożarem jest o wiele większe aniżeli w przypadku zamkniętych palenisk. Jeżeli jednak potrzebujemy często ocieplać pomieszczenie dobrze jest zakupić wkład kominkowy. Jest to zamknięte palenisko wykonane z odpornych na wysoką temperaturę surowców, na przykład z żeliwa lub papa na styropianie stali. Kominek jest zamknięty drzwiczkami i skutecznie chroni przed istniejącym ogniem i przedostawaniem się dymu do pokoju.

kominek

Autor: Brasa
Źródło: Brasa
Gdy już znajdziemy najlepszy na nas rodzaj kominka należy określić jak będzie on zabudowany a także jakich materiałów użyjemy. Kamienne kominki prezentują się bardzo elegancko i na pewno dodadzą uroku pomieszczeniu. Istotne jest jednak dobranie odpowiedniego typu kamienia do stylu, w którym urządzone jest pomieszczenie. Wykonywane są obudowy z granitu, kamienne kominki w stylu rustykalnym z piaskowca jak również kaflowe w stylu retro – Kohut. Do zabudowania kominków używane są materiały, które są przede wszystkim odporne na wysokie temperatury oraz trwałe.

Chcielibyśmy, aby te artykuły poruszały Wasze emocje. Wobec tego będziemy zadowoleni, jeżeli nawet drobny komentarz z www (http://www.gormetal.com.pl) pozostawiony przez Was dotrze do nas.

W przypadku kiedy mamy zamiar ogrzewać mieszkanie istotna będzie również cecha gromadzenia ciepła. Przykładowo ogrzana cegła długo potem będzie oddawała ciepło do pomieszczenia, które chcemy ogrzać.

Wybierając kominek warto zapytać wykwalifikowanych pracowników sklepu jakiego typu źródło ciepła powinniśmy wybrać. Gdy okaże się, że na nasze nieszczęście nie możemy mieć w swoim mieszaniu paleniska, z pomocą przychodzą pozostałe alternatywne formy, przykładowo ekologiczne biokominki, które też będą piękną dekoracją mieszkania.