W jaki sposób ozdobić okna?

przez | 9 lipca 2021
Bywały gwiazdami wielu obrazów filmowych. Grały główną rolę w filmie „Okno na podwórze” Hitchcocka. Okna. Pobudzają wyobraźnię, umożliwiają kontakt ze światem. Z tego powodu ważne jest, jak się prezentują. Nie bez przyczyny używa się sformułowania „okno na świat”. Wszak pierwszą rzeczą, jaką zwykle robimy o poranku, jest spojrzenie na to co dzieje się na dworze. To właśnie od pierwszego wrażenia – upiętej tkaniny czy ciekawie dobranych lambrekinów – może zależeć czy dzień będzie udany.

Gwarancja na okna

Autor: Oknoplast
Źródło: Oknoplast

Szykowna firana wraz z zasłoną potrafią podkreślić charakter wnętrza. To kropkę nad „i”, bez której okna – pozostałe informację dostępne będą tu – pozostają nudne i bez wyrazu. Dodatkowo chronią nas, przed natrętnym wzrokiem intruzów. Staramy się dlatego wybierać je rozmyślnie, aby przez dłuższy czas cieszyć się trafnym wyborem. Niech nie ujdą naszej uwadze firany w jasnych kolorach: bieli, kości słoniowej, delikatnego różu czy żółci. Dzięki nim nadamy wnętrzu lekkości.

Firanki do pokoju dziecięcego mogą być ”czyste” lub pokryte kolorowymi motywami z ulubionych bajek. Jeśli pokój dziecięcy nie jest wystarczająco doświetlony, skoncentrujmy się na firankach bardziej delikatnych jednocześnie wpuszczających do pokoju więcej światła. Jeśli jednak wolimy bardziej nowoczesne pomysły, zdecydujmy się na rolety. Prawidłowo dopasowane pełnią wiele funkcji – od dekoracyjnej po zaciemniającą.

Jeżeli niniejszy tekst jest według Ciebie przydatny, sprawdź źródło a odnajdziesz w tamtym miejscu dodatkowe informacje. One również z pewnością okażą się dla Ciebie interesujące.

To wspaniała alternatywa dla tradycyjnych firanek.

krótkie firanki w kuchni

Autor: M I T C H Ǝ L L
Źródło: http://www.flickr.com

W porównaniu do innych pomieszczeń, w sypialni możemy sobie pozwolić na większą ekstrawagancję. Jest to przestrzeń magiczna, stworzona jedynie dla mieszkańców, w której mocno zmarszczone firanki do sypialni od Alena-Firany pomogą stworzyć kameralny klimat. Można je dowolnie upinać dostosowując do szerokości okna, indywidualnych upodobań i co ważne promieni światła wpadającego do wnętrza. W momencie wyboru firan sugerujmy się własnym wyczuciem. Dobierzmy je kolorystycznie do pomieszczenia, aby całość perfekcyjnie się prezentowała. Inspiracji, sklepów z firanami szukajmy w internecie – na pewno spełnią nasze oczekiwania.