Odkryte okna na ogród a może charakter pałacowy i ściany ozdobione kolażem fotografii ulubionych artystów?

przez | 3 sierpnia 2022
Oprawa okna jest idealnym uzupełnieniem ułożenia, bardzo często kluczowym o jej końcowym wyrazie. W zależności od stylistyki mieszkania, możemy zdecydować się na subtelne akcenty upiększające okna, lub też na wyraziste szczegóły dekoracji, które nadadzą fason całości.

Aranżacja wnętrza (zobacz architekt Ewelina Pałajska) w stylu pałacowym, to oryginalne krzesła, tapicerowane żakardem fotele, to jednym słowem fragmenty wyposażenia właściwe dla pomieszczeń glamour. Ten styl potrzebuje sporo przestrzeni. Glamour ma lśnić – odbijać się w zwierciadłach, meblach, marmurowych blatach albo podłogach na wysoki połysk. Wystrój glamour powinien łączyć się z elegancją i luksusem. W takich pomieszczeniach ważna jest aranżacja okna.

salon

Autor: Christopher Sessums
Źródło: http://www.flickr.com

Dobrze będą również wyglądały zasłony z lambrekinem w stylu pałacowym. Dopasowując materiały do pomieszczeń pałacowych nie powinno się zapominać, że zasłony, firany, narzuty, dywan, czy tapicerka mebli, muszą ze sobą współgrać, mieć tożsamy odcień, czy wzór. Dekoracja okna w salonie tam gdzie łączy się charakter tradycyjny i współczesny to ciekawy test. Tradycyjność przenigdy się nie starzeje. Jest wieczna, subtelna, przytulna i bezpieczna. Ciągle po nią sięgamy. Oprawa okna tradycyjnego w połączeniu ze współczesnymi z firankami pełnymi kwiatów, nabierze współczesnego temperamentu w towarzystwie graficznych wzorów na zasłonach. Jeżeli wolimy skromniejsze wnętrza możemy wybrać model prowansalski.

Podwieszany sufit firmy Knauf

Autor: Knauf
Źródło: www.knauf.pl
Taki model preferuje odkryte na świat okna, bez firanek. A drewniane, malowane karnisze przytrzymują z naturalnych tkanin zasłony. Jeśli pokazują się firanki – to zwykle, jako finezyjne koronki, raczej ozdobne niż przesłaniające widok na przyrodę. Wieszanie ściany to zwykle wystawa fotografii. Jest to jeden z najpopularniejszych typów dekoracji pomieszczeń, pasujący do każdego stylu. Komponując domową galerię, możemy w łatwy i interesujący sposób, pokazać włożone w antyramy rodzinne zdjęcia albo uzupełnić naszą scenografię wnętrza mieszaniną zdjęć autorstwa naszych ulubionych artystów. Dekoracja ściany przy użyciu fotografii w równych rzędach i kolumnach nie jest już konieczna. Obecnie tworzy nietuzinkowe galerie fotografii na sznurkach i powierzchniach pokrytych farbą magnetyczną, jak również na meblach.

Zobacz też –