Kupienie swojego mieszkania to trudna decyzja

przez | 10 sierpnia 2022
Jeżeli decydujesz się na zakup własnego mieszkania, przede wszystkim powinieneś zastanowić się dobrze nad tym, czy kupić mieszkanie prosto od dewelopera czy też zdecydować się na kupno mieszkania z drugiej ręki. Zazwyczaj myślimy, że kupno mieszkania z drugiej ręki jest o wiele bardziej ekonomiczny i pozwala zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy. Jeżeli jednakże dobrze się nad tym zastanowisz i dokładnie policzysz wszystkie koszty związane z kupnem mieszkania z rynku wtórnego, wtedy niewątpliwie zaczniesz doceniać deweloperów.

mieszkanie

Autor: Living Rooms London
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli nie jesteś przekonany, możesz to praktycznie w każdej chwili zweryfikować. Jeśli wpiszesz w wyszukiwarkę internetową dla przykładu hasło „Wrocław deweloper”, bez wątpienia uda Ci się odszukać dużo witryn internetowych deweloperów, którzy oferują do sprzedaży swoje mieszkania (przejdź do kategorii deweloperzy Wrocław). Jeżeli skrupulatnie obejrzysz ich strony internetowe, stanowczo zauważysz, jakie są ceny poszczególnych mieszkań, a także to, że deweloperzy często oferują także ciekawe promocje. Jeżeli zobaczysz dla przykładu fajną ofertę na niedrogie mieszkania z tarasem Wrocław, wtedy niewątpliwie nie powinieneś zastanawiać się ani sekundy – świetna oferta mieszkanie + taras.
Kiedy nie zdecydujesz się na kupno takiego mieszkania, kategorycznie będziesz tego żałować. Kiedy jednak nie chcesz jeszcze kupować mieszkania, wówczas zajmij się porównaniem cen oferowanych przez dewelopera (pamiętaj, że niemalże zawsze można wynegocjować dodatkowo jaką obniżkę), a następnie sprawdź ceny mieszkań sprzedawanych z drugiej ręki.

Jeśli masz ochotę znaleźć artykuły na omawiany temat, to przejdź tutaj rynny marley i przejrzyj inne informacje odnośnie przedstawianego zagadnienia.

Wtedy nader

mieszkanie

Autor: Mikhail Golub
Źródło: http://www.flickr.com

ważne jest, w jakim stanie jest sprzedawane mieszkanie – zazwyczaj takie mieszkania potrzebują remontu, który potrafi pochłonąć naprawdę wielkie pieniądze.

Jeżeli na dodatek właściciel oferuje mieszkanie bez mebli, wtedy musisz doliczyć do jego ceny także koszt jego wyposażenia, który bynajmniej nie będzie taki mały. W takich wypadkach okazuje się zazwyczaj, że koszt kupna mieszkania z drugiej ręki jest porównywalny z kosztem zakupu mieszkania u dewelopera. W takiej sytuacji stanowczo nie warto się zastanawiać ani minuty – mieszkanie kupione u dewelopera bez wątpienia będzie o wiele lepszym pomysłem.