Jaki rodzaj oświetlenia zainstalować w salonie, a jaki w pokoju dla naszej pociechy

przez | 17 marca 2022
Salon i pokój dla dziecka to reprezentacyjne pomieszczenia w lokalu mieszkalnym. W salonie podejmujemy gości, a dopiero co urządzony pokój dla dzieciaka jest zazwyczaj wizytowany przez dziadków, znajomych ze swymi pociechami, a również bliskich i dalszych sąsiadów. Zbliżające się ogromnymi krokami listopadowe i grudniowe dni są krótkie, zatem do tych pomieszczeń przyda się porządne oświetlenie.

W końcu takie wizyty odbywają się standardowo w późnopopołudniowych i wieczornych godzinach, kiedy wszyscy zdążą już przyjechać z biura. Salon można wyposażyć w naprawdę królewskim stylu. Wtedy znakomicie z jego wnętrzem będą komponować się kinkiety (polecamy plafony do przedpokoju) kryształowe – . Ich przezroczyste elementy rozszczkinkiety (polecamy żyrandole ekskluzywne)światło żarówki i w ten sposób nadają blasku przedmiotom znajdujących się w pobliżu. Poza tym ich zaletą bywa to, że dają nieco rozproszone światło, które będzie idealną oprawą długich rozmów towarzyskich, a także przyda się w trakcie oglądania filmów w telewizji. Kinkiety kryształowe będą idealnym rozwiązaniem dla osób uwielbiających otaczać się świecidełkami, bibelotami czy mniejszymi bądź większymi lustrami.

Inną, równie dobrą, metodą na ciekawą i udaną aranżację wnętrza, będzie umeblowanie pokoju dziennego w stylu z minionych wieków. Stylizacja na pokój z czasów naszych babć i dziadków spodoba się mężczyznom ceniącym tradycję. Do tak zaaranżowanych wnętrz będą pasować stylowe żyrandole, które gustownie oświetlą całe pomieszczenie. Staroświeckie pary małżeńskie będą mogły bez przeszkód grać ze znajomymi w brydża albo oglądać zdjęcia sprzed lat. Stylowe żyrandole – pasują także do starych domów, gdzie stanowią bezkonkurencyjne uzupełnienie wnętrz pokoi urządzonych w stylu tych XIX-wiecznych.

Natomiast wyposażenie pokoju dla naszych milusińskich musi uwzględniać ich wiek i pasje. Spory żyrandol będzie konieczny tylko podczas zabaw, ale już w czasie układania do snu, przyda się bardziej rozproszone światło. Przedszkolaki boją się zasypiać w ciemnym pokoju, więc najwłaściwszym rodzajem oświetlenia na noc będą kinkiety dla dzieci. Przyćmione światło nie będzie razić w oczy i zapewni tym samym niczym niezakłócony sen. Kinkiety dla dzieci powinny być wykonane z bezpiecznych, niepalnych materiałów oraz posiadać pastelowe barwy i oczywiście wizerunki ulubionych bohaterów z dobranocki.