Samonawadniające doniczki dla zabieganych miłośników kwiatów

przez | 6 stycznia 2022
Z reguły kochamy rośliny w domku czy też na balkonie, ale co zdziałać, gdy nie mamy czasu, czy głowy, ażeby pamiętać o ich nawadnianiu.
doniczki balkonowe z podlewaniem to niesłychanie komfortowe jak też praktyczne rozwiązanie dla wszystkich, jacy chcą cieszyć się pięknymi kwieciami bez konieczności codziennego podlewania ich.

chatka, domek letniskowy

Zobacz jak funkcjonują doniczki Lechuza z podlewaniem oraz na co zwrócić uwagę, selekcjonując taką doniczkę.
doniczki lechuza

Autor: TruffShuff
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie w ogrodniczych sklepach skrzynek balkonowych jest całe mnóstwo.

Czy wiesz, że więcej odnajdziesz w linku (http://eremit.pl/bryly-ogrodowe/) podobnego serwisu? To właśnie w nim przeczytasz uzupełniające wiadomości w odniesieniu do opisywanej tutaj tematyki.

To sprawia, iż nawet zakup tak banalnego przedmiotu którym jest donica staje się trudniejszy niż zakładaliśmy. W takim przypadku zawsze wskazane jest jest zwrócić uwagę na nowiny – oferta donic Lechuza. Taką nowiną są doniczki z nawadnianiem. Jest to nader banalny jak też wygodny sposób na wyeliminowanie denerwujących czynności, którymi jest notoryczne podlewanie roślinek, zaś odpowiednio skonstruowane skrzynki balkonowe z nawadnianiem pomogą nie tylko zapewnić roślinom stały napływ wilgotności lecz również ochronić je przed jej nadmiarem w okresach opadów . Z reguły będą to donice na wymiar z podwójnym spodem – w spodniej przegródce akumuluje się woda, jaka stopniowo przenika do znajdującej się wyżej przegródki z ziemią oraz roślinkami – zobacz. Mimo, iż rośliny tak bardzo kochają wodę, nie należy jednak przesadzać z jej ilością. Jeśli zatem w donicy z nawadnianiem będzie zbyt wiele wody, rośliny mogą zacząć chorować.

Dlatego jeśli stawiamy na kupno takowej skrzynki, warto wyselekcjonować model wyekwipowany w specjalny zawór, jaki zapewnia spuszczanie nadwyżki wody ze skrzynki.