Doskonały sposób na utrzymanie czystego powietrza w domu

przez | 14 stycznia 2022
Jeśli chcesz oddychać naprawdę wolnym od zanieczyszczeń i nieskazitelnym powietrzem, wcale nie musisz wyjeżdżać w góry czy nad morze. Istnieją przyrządy, które dzięki zastosowanym w nich filtrom węglowym, mogą szybko oraz skutecznie wyeliminować z danego pomieszczenia wszelkie zanieczyszczenia mechaniczne czy też pierwotniaki bądź zarazki.
Takie urządzenie jest polecane przede wszystkim dla astmatyków oraz alergików, jednak nie są to jedyne osoby, które chcą mieć możliwość oddychać czystym powietrzem.

Są one niezwykle łatwe w użytkowaniu, jednak samo oczyszczanie powietrza to jedno, należy pamiętać również o innych właściwościach.

Masz ochotę zapoznać się z następnymi ciekawymi wpisami na podobny temat? Bez problemu. Wejdź na hiperłącze do wpisu (https://www.multiinstal.pl/zbiorniki-buforowe-i-zasobniki-cwu-new/) i czytaj do woli.

Tego typu urządzenie powinno pracować możliwie dyskretnie, a równocześnie oferować odpowiednio dużą wydajność. Na pewno warto jest umieścić je w sypialni. To właśnie tam przebywamy parę godzin, które chcemy spędzać w wyjątkowo zdrowym powietrzu. Zazwyczaj posiadają one możliwą do wyregulowania ilość obrotów i jeśli na noc ustawimy najniższą, pozostaną niemalże bezgłośnie. W sprzedaży są wersje, w jakich maksymalny generowany hałas wynosi ok. 48dB, a to bardzo niewiele. Istotne jednak, żeby cyrkulacja powietrza w czyszczonym w taki sposób pomieszczeniu nie była za duża.

łazienka
architekt wnętrz
Kot w salonie

Autor: Sam DeLong
Źródło: http://www.flickr.com
Powinniśmy zwracać na to uwagę, przede wszystkim, jeżeli żyjemy w sąsiedztwie domów jednorodzinnych. To je dogrzewa się raczej wieczorem, a wtedy wzrasta poziom zanieczyszczeń. Z tego też powodu warto jest wietrzyć mieszkanie w ciągu dnia, z kolei po południu i w nocy zdawać się na oczyszczanie powietrza za pomocą opisywanego urządzenia.

Posiadają one kilkustopniową regulację obrotów, jednak najwyższego ustawienia należy używać jedynie doraźnie. Ma to wpływ na szybkość zużywania się filtra, a praca na mniejszych obrotach jest wystarczająco wydajna.