Nagrzewnice gazowe – charakterystyka działania oraz zastosowanie

przez | 21 maja 2022
nagrzewnice gazowe

Źródło: www.klimatop.pl

Ogólna opis narzędzia
Nagrzewnice to maszyny o szerokim wykorzystaniu.

Podstawowym celem ich użytkowania jest, jak sama nazwa wskazuje, nagrzewanie powietrza do wymaganej przez użytkownika urządzenia temperatury. najczęściej spotykanym miejscem wykorzystywania nagrzewnic są auta, jednak używa się ich również w pomieszczeniach, zwłaszcza tych większych, oraz w przemyśle – w procesach wymagających dostarczania ciepła.Do narzędzi tych wykorzystuje się kilku typów paliwa: oleju opałowego, gazu ziemnego lub LPG, paliw stałych (np. węgla czy koksu). Mogą być także zasilane przy udziale energii elektrycznej lub energii uzyskiwanej z wody.

Nagrzewnice gazowe – działanieSą to urządzenia o kształcie najczęściej cylindrycznym, lub też prostopadłościennym. Posiadają wentylator, służący do doprowadzania powietrza do urządzenia, gdzie ulega ono ogrzaniu, a następnie – wydmuchiwane jest na zewnątrz.

Zaabsorbował Cię niniejszy wpis? Jeżeli tak, to niewątpliwie zaciekawi Cię również ten wciągający wpis – on nawiązuje do opisywanej problematyki.

Wymagają paliwa w postaci gazu ziemnego lub LPG (powszechnie znany jako propan butan). Jest to jedna z ich zalet, bowiem gaz należy współcześnie do stosunkowo tanich, a wręcz taniejących surowców – w porównaniu chociażby do stale drożejącego prądu elektrycznego. powoduje to, że nagrzewnice gazowe są wydajne, a ich wykorzystywanie – korzystne dla użytkownika. Niektóre z nich wyposażone są w elementy regulujące poziomu dopływu gazu, co stanowi jeszcze jeden znaczący walor.

ZastosowanieNagrzewnice gazowe służą głównie do ogrzewania wnętrz, takich jak na przykład kościoły, hale produkcyjne i obiekty sportowe, magazyny, zakłady pracy, a także domy i mieszkania prywatne. Mogą być zamontowane na stałe lub też przenośne, przy czym te ostatnie z uwagi na mniejsze rozmiary (a co za tym idzie – proporcjonalnie zmniejszoną moc grzewczą znajdują zastosowanie w mniejszych pomieszczeniach. Ich mobilność stanowi jednak ogromny walor, w szczególności gdy eksploatowane są w prywatnych mieszkaniach. W takim wypadku ułatwione jest wielokrotne i łatwe przenoszenie przyrządu w miejsce, w którym będzie najbardziej potrzebne. Z nagrzewnicami zamontowanymi na stałe natomiast spotykamy się w większości przypadków w obiektach bardziej rozległych, gdzie bardziej istotna niż ich mobilność będzie duża moc połączona z wydajnością.