Czym napompować opony: powietrzem czy może azotem? Dowiedz się więcej na ten temat z tego artykułu.

przez | 9 lipca 2021
Jeszcze nie tak dawno materia pompowania kół była jednoznaczna. Nikt nawet się nie zastanawiał, czy koła możemy napełnić innym związkiem chemicznym niż powietrze. Jednakże od paru lat, coraz to częściej można spotkać się z pompowaniem kół azotem.

zyski

Autor: Andrew Fysh
Źródło: http://www.flickr.com
schody drewniane

Autor: Philipp Abel
Źródło: http://www.flickr.com
grill

Źródło: grow-mat.pl
Od kilku lat jest to temat kontrowersyjny, częstokroć podważający zasadność napełniania owym elementem ogumienia w normalnych autach osobowych. Kierowcy zastanawiają się, czy to nie jest następny wymysł tylko po to, aby zedrzeć z klienta pieniążki. Wszak do tej pory używano jedynie zwykłego powietrza a nikomu to nie przeszkadzało pełna oferta na stronie. Otóż okazuje się, iż ten zabieg ma wiele korzystnych dla ogumienia atutów. Zwykłe powietrze, jakim pompujemy koła wchodzi z oponą w reakcję, co wywołuje jej szybsze kruszenie. Użytkując typowego kompresora, łatwo możesz wpompować do środka opony pozostałości oleju, wilgotność bądź inne zanieczyszczenia.

Sprawdź naszą witrynę. Tam oczekują na Ciebie nowe niezwykle interesujące wpisy. Opracowujemy dla Was dalsze wiadomości (http://smartvent.pl/automatyka/funkcje-centrali/) i będzie nam miło, jeżeli je oglądniecie.

Oddziałują one także na żywotność opony. Kolejną zaletą jest fakt, iż opony napompowane azotem trzymają właściwe ciśnienie do trzech razy dłużej aniżeli te ze zwykłym powietrzem.

Udało nam się przykuć Twoją myśl naszym interesującym postem? Świetnie. Tym samym namawiamy – kliknij w źródło (http://alglas.pl/) i przenieś się do kolejnej witryny po fakty.

Nie trzeba chyba przypominać, że odpowiednie ciśnienie w oponie powiększa jej żywotność jak też zmniejsza zużycie benzyny. Prezentowana nowość ma jednak spore wady. Tą największą jest cena. Serwisy samochodowe za takową usługę życzą sobie mniej więcej 20 zł, a jak każdy wie, pompowanie zwykłym powietrzem nie kosztuje nas nic. Wypełnianie opon to rozwiązanie, które powiększy mobilność Twojego sprzętu. Przestój spowodowany utratą ciśnienia to przeszłość sprawdź informacje na tej stronie. Opona wypełniona elastomerem zachowuje wszelakie parametry oraz własności opony pneumatycznej, bowiem dwu składnik ustawiany jest w takich samych stosunkach jak rekomendowane ciśnienie w oponie.

Ogumienie asygnowane do napełnienia pracuje nie tylko na śmietniskach a także w recyklingu, ale często w rolnictwie i przy robotach powiązanych z utrzymaniem terenów miejskich na przykład utrzymują nawierzchnie parkowe (wykaszanie trawników).