Potencjał który drzemie w produkowanych współcześnie bloczkach komórkowych, produktowa oferta firmy hplush.

przez | 9 lipca 2021
Nowoczesne materiały budowlane powinny mieć jak najmniejszą cieplną przepuszczalność, dzięki temu budowane z nich obiekty będą się charakteryzować dużą oszczędnością energii. W praktyce jednym z najlepszych izolatorów ciepła jest po prostu zwykłe powietrze. Dlatego też jakiś czas temu odkryto, aby w typowych pustakach albo cegłach wykorzystać materiał, który w dużym stopniu będzie się składał z maleńkich pęcherzyków powietrza.

Bloczki z betonu komórkowego są lekkie i wytrzymałe.

Autor: Bruk-Bet®
Źródło: Bruk-Bet®
Było to rewelacyjne odkrycie, bo nagle się okazało, że tak zmienione elementy mają dużo lepsze parametry od tradycyjnych. Jednym z takich materiałów jest komórkowy beton, w którym powietrze zajmuje nawet do osiemdziesięciu procent całkowitej objętości. Dzięki temu obiekty postawione z takich elementów cechują się znacznie mniejszym użyciem energii. Na dzień dzisiejszy beton komórkowy jest jednym z najnowocześniejszych materiałów, z jakich da się stawiać zewnętrzne ściany.

Jeżeli interesuje Cię niniejszy wpis, to bez wahania kliknij tu oraz przeczytaj oprócz tego inny tak samo absorbujący news szklane balustrady Wrocław.

Dzięki swoim parametrom pozwala też na jednowarstwowe konstrukcje, w których ściany złożone są tylko z niego.

Beton komórkowy zyskuje coraz większą popularność na rynku budowlanych materiałów, a jednym z jego największych wytwórców jest duńska firma hplush (dowiedz się więcej), która ma również oddział w naszym kraju. Działa ona u nas od dziesięciu lat i od tamtego czasu rozbudowała sieć sześciu produkcyjnych zakładów które wytwarzają elementy z betonu komórkowego.

Bo to właśnie taki beton stanowi podstawę oferty firmy, a w zasadzie elementy konstrukcyjne z niego zrobione. Asortyment produktów tej firmy jest niezwykle obszerny, bo obejmuje bloczki mające gęstość od 350 do 700 kg/m3, co dzisiaj jest jedyną tego typu ofertą na naszym rynku.

Masz jeszcze chwilę? Jeżeli tak, to zachęcamy Cię do następnej witryny, gdzie przygotowaliśmy atrakcyjne artykuły – kliknij w link referencyjny (https://www.pralniasamoobslugowa.pl/).

Bloczki sprzedawane są w bardzo dużej ilości rozmiarów, a wszystkie wykonane są z materiałów najwyższej jakości i z bardzo dużą precyzją. Plusem wyrobów firmy hplush jest nowoczesna technologia, która pozwala na otrzymanie tolerancji jednego milimetra, co pozwala na bardzo precyzyjne wykonanie konstrukcji. Poza samymi bloczkami firma ma również w ofercie wszystkie potrzebne drobiazgi do łączenia, to znaczy kształtki i cienkowarstwowe zaprawy.