W jaki sposób urządzić dom w nowoczesnym stylu

przez | 6 sierpnia 2021
Własny dom to spełnienie pragnień wielu osób. Po trudnościach budowy i montażu różnego rodzaju instalacji zostaje już czas wykończenia i w końcu umeblowania naszego wymarzonego domu. Najistotniejsze jest oczywiście wykańczanie środka domu, aby można było się do niego wprowadzić i komfortowo mieszkać. Pamiętajmy jednak także o tym, co jest na zewnątrz i kiedy już ukończymy wykańczanie środka, zajmijmy się ogrodem oraz tarasem.

meble artystyczne

Autor: Public domain: Use these pix for any purpose
Źródło: http://www.flickr.com
Umeblowanie domu czy mieszkania to zadanie niełatwe (wszak na rynku jest tak duży wybór mebli, że czasami trudno się zdecydować na te „jedne jedyne”), ale bardzo satysfakcjonujące. Przed zakupieniem mebli dobrze jest namyślić się, w jakim stylu chcemy utrzymać nasze wnętrza. Czy preferujemy raczej styl klasyczny albo na przykład kolonialny, czy może preferujemy dom (sprawdź usługi) projekty nowoczesnych domów nowoczesny, z oryginalnymi, designerskimi sprzętami – zdecydowanie pomocna strona, warto zajrzeć.

Jeżeli wybierzemy to pierwsze rozwiązanie, to możemy postawić na zakup na ten przykład antyków czy mebli stylizowanych na antyki. Natomiast gdy postawimy na styl nowoczesny, to również bez problemu odnajdziemy wiele odpowiadających nam mebli i akcesoriów. Pamiętajmy, że o stylu danego miejsca świadczą duże meble, jak na przykład kanapa czy fotel. Z tej przyczyny dobrze jest zainwestować w oryginalne, nowoczesne fotele lub sofę, na przykład w intensywnym kolorze lub też o niebanalnym kształcie. Do tego możemy dokupić interesujące dodatki w stylu ramek na zdjęcia czy obrazków do powieszenia na ścianę, małych rzeźb lub figurek czy też lamp (zobacz plafon do salonu) o nieskomplikowanym kształcie i neutralnej barwie. Poza tym, żeby utrzymać całość w tej samej oryginalnej konwencji, możemy zakupić na przykład nowoczesny, wielki telewizor, sprzęt hi-fi czy także zamontować zintegrowany system zarządzania lokum, który pozwoli za pomocą pilota zarządzać przykładowo oknami, roletami lub też światłem.

kanapa skórzana

Autor: Sebastiaan ter Burg
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy wyposażymy już wnętrze, pamiętajmy także o tym, co przed domem – o ogrodzie oraz tarasie. Miejsce, w którym w lecie będziemy mieli możliwość wypocząć albo zrobić grilla również powinno być wyposażone nie tylko w komfortowe i praktyczne, ale i ładne meble. Skończyły się już czasy, gdy w ogrodzie tryumfy święciły białe plastikowe „kawiarniane” stoły z parasolem i twarde, nieskładane krzesełka. Obecnie zarówno ogródek, jak i taras można umeblować w nowoczesne, designerskie meble ogrodowe, które będą charakterem łączyły się z wnętrzem naszego domu i będą nie tylko wygodne, ale i ładne – więcej pomocnych rad na stronie.