Jak wznosi się ściany dwuwarstwowe i jakie znaczące parametry powinny posiadać?

przez | 24 sierpnia 2022
Ściany dwuwarstwowe są dziś często użytkowane podczas budowy domu jednorodzinnego oraz budowy innego rodzaju nieruchomości. Powinno więc dowiedzieć się w jaki sposób wznosi się takie ściany oraz na jakie ważkie parametry ścian dwuwarstwowych powinno się zwrócić baczną uwagę.

budowa ściany

Autor: Eskadra Publica
Źródło: Eskadra Publica
Stawiając ściany dwuwarstwowe niewątpliwie wypada pamiętać, iż w przypadku ścian tego rodzaju mur jest to istotnym elementem konstrukcyjnym, a ocieplenie pełni rolę głównej bariery, jaka chroni przed ucieczką ciepła z domu.

Poznaj ten artykuł (http://www.akm.net.pl/), gdyż on na pewno także Cię niezwykle zainteresuje. Przedstawia on podobną kwestię, zatem nie czekaj i kliknij ten link!

Ściany dwuwarstwowe składają się z dwóch różnych materiałów. To ważne, gdyż każdy użyty materiał ma inne właściwości oraz cechy, dzięki czemu możliwe jest uformowanie odpornego i energooszczędnego domu jednorodzinnego. Ogromnie ważką rzeczą jest to, aby ściany posiadały stosowny współczynnik przenikania ciepła U, jaki nie może być wyższy niż 0,3 W (m2K), aczkolwiek w domach energooszczędnych wskazane jest zadbać o to, żeby ów współczynnik był jeszcze niższy. Właśnie z tej przyczyny korzysta się ze ścian dwuwarstwowych, jakie zezwalają w nietrudny sposób osiągnąć odpowiednio niższy współczynnik przenikania ciepła U. Dzięki ścianom dwuwarstwowym możliwe jest użycie wystarczająco pękatej warstwy ocieplenia, dzięki czemu budowa domu energooszczędnego odbywa się skutecznie oraz dokładnie – czytaj w tym temacie.

przekrój

Autor: Grupa Atlas
Źródło: Grupa Atlas
Należałoby też dodać, że ściany dwuwarstwowe umożliwiają zrealizowanie domów jednorodzinnych w przeróżnych stylach budowlanych, materiał ten daje więc nadzwyczaj wiele ewentualności architektonicznych. Za pomocą ścian dwuwarstwowych realne jest wykonanie zarówno domu klasycznego, jak również nowoczesnego, który charakteryzuje się wieloma ciekawymi ozdabianiami i rozlicznymi dekoracyjnymi detalami.

Jeśli chcesz, aby podobne artykuły pozostały Ci w głowie na dłuższy czas, sprawdź witrynę, do której odnośnik jest tutaj. Znajdziesz tam bardzo analogiczne informacje.

Wykorzystanie ścian dwuwarstwowych w budownictwie daje nam więc faktycznie multum ewentualności, wobec tego mnogość ludzi entuzjastycznie sięga obecnie po ten rodzaj ścian. Są one przydatne i uniwersalne, poza tym wolno łatwo dostać je na rynku budowlanym – wytrzymałe ściany dwuwarstwowe.