Stare oraz nowe podstawowe surowce budowlane

przez | 9 lipca 2021
Jednym z istotniejszych kłopotów przy wznoszeniu budynku jest jego izolacja cieplna, czyli ochrona domku przed labilnymi warunkami zewnętrznymi. Nie idzie tu jedynie o wygodę domowników, ale również o trwałość budowli.

Budujemy domy od zawsze i w związku z tym technologii ocieplania budowli jest ogromnie dużo. Dobór zależy głównie od zasobności portfela. To w który sposób ocieplimy dom zależy w zasadzie od rodzaju ścian jakie zastosujemy – najtańsze z dostępnych podejść to mur jednowarstwowy.

cegła

Autor: Jean-François Gornet
Źródło: http://www.flickr.com

Ściana wspomniana budowana może być z pustaków bądź też z tradycyjnej cegły, bardzo dobrze sprawdzi się w takowym przypadku cegła klinkierowa – zobacz cegła klinkierowa.

Jest Ci potrzebne hiperłącze do strony? Namawiamy zatem, abyś najechał tutaj i wówczas przeniesiesz się do następnego tekstu pełnego szczegółów.

Jest ona ostatnimi czasy bardzo modna wśród inwestorów. Podstawowe jej plusy to estetyczny wygląd. Mamy do wyboru artykuł w przeróżnych odcieniach (decyduje o tym temperatura wypalania a także skład mieszanki) a również o rozmaitej fakturze. Przykładowo jeżeli chcemy upodobnić nasz budynek do wiekowej chaty nada się nam cegła klinkierowa wytwarzana w taki sposób, aby przywodziła na myśl ręcznie kształtowaną.

Pomimo iż ten rodzaj półproduktu wytwarzany jest z surowców znanych od wieków, nie znaczy to iż nie jest to dzisiaj materiał nowoczesny. Do mieszanki dorzuca się środki przeciwbakteryjne oraz anty grzybicze.

Jeżeli absorbują Cię prezentowane w niniejszym materiale tematy i masz ochotę poczytać więcej wiadomości na tego typu temat – kliknij tu kosze narożne.

Takie dodatki mają spowodować, że postawiony mur będzie jeszcze bardziej trwały. Istotną właściwością którą ma cegła klinkierowa jest to iż jest niepalna.

najlepsze wełny mineralne

Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com
Jak już wspomniano wcześniej poważną rzeczą będzie ocieplenie stawianego domu. Choć nowoczesne mury – nawet jednowarstwowe – mają wystarczające parametry cieplne, jednak stosuje się specjalne półprodukty izolacyjne. Jednym z najpopularniejszych będzie wełna mineralna – surowiec budowlany produkowany z odpowiednio przetopionych skał bazaltowych albo wapiennych. Plusem tego półproduktu jest odporność na wysoką temperaturę a także bardzo mała przepuszczalność wody. Otrzymuje się ją przez poddanie produktu specjalistycznym procesom albowiem wełna mineralna w swojej podstawowej formie chłonie ciecz. Jest ona także doskonałym materiałem tłumiącym dźwięki stąd wykorzystywana jest wszędzie tam gdzie prócz cech ocieplających konieczna jest ochrona przed hałasem.