Jakimi kryteriami się kierować się przy wyborze dachówki?

przez | 17 listopada 2021
Nowoczesna technika coraz w wyższym stopniu niweluje różnice miedzy dachówkami z betonu a dachówkami glinianymi. Nie prawdą jest, iż dachówki betonowe są mniej solidne i w wyższym stopniu podatne na pobrudzenia aniżeli porcelanowe – o ile naturalnie porównujemy produkty od niezłego producenta.

dachówki

Autor: paweesit
Źródło: http://www.flickr.com
Nadrzędne różnice tyczą się wyglądu. Jeżeli porównamy obie dachówki z bliska, wtenczas zauważymy, iż dachówka porcelanowa posiada gładszą powierzchnię. Różności wzrokowe miedzy nimi widać też na skończonym dachu, gdyż zazwyczaj dachówki ceramiczne mają na przykład nieco inne gąsiory. Trzecią sprawą jest kolorystyka.

Zaciekawił Cię taki tekst? Zobacz i sprawdź teraz, tu jest coś, co prawdopodobnie również Ci się spodoba.

O ile zdecydujemy się na dachówkę ceramiczną, będziemy mogli przebierać z o wiele większej gamy kolorystycznej.

płaski dach

Autor: Ian Abbott
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli idzie o dachówki z betonu, to dominują zabarwienia klasyczne: czernie, ceglane. Toteż o ile marzy nam się wyszukany kolor pokrycia np. dachy zielone (więcej tutaj), to pośród dachówek z betonu niełatwo nam będzie taki znaleźć. Na korzyść dachówek z betonu przemawia to, że zapewniają trochę wyższą izolację akustyczną, oraz są bardziej „eko” aniżeli gliniane, bo w procesie dostarczania tworzyw, wytwórczości, pakowania a także wysyłki zużywane jest wyłącznie trzydzieści procent energii, jaką eksploatuje produkcja dachówki porcelanowej. Ten ostatni aspekt ma też wpływ na niższe koszty dachówki z betonu, co w dobie gospodarności najczęściej przemawia do konsumentów.

Doczytaj – styropian dachowy

W handlu jest dostępna coraz to większa gama kolorystyczna dachówek. Wybierając barwę warto kierować się nie tylko gustem, ale dodatkowo przepisami. Zanim podejmiemy decyzję którą dachówkę wybrać, dobrze jest zasięgnąć porady projektanta czy realizatora. Forma oraz rodzaj dachu musi sprostać nie jedynie estetycznym wymaganiom, ale także być stosowny dla lokalizacji działki. Często okazuje się iż restrykcje wypływające z przepisów prawa precyzyjnie określają układ dachu, jego kąt nachylenia, a także typ lub zabarwienie .

Jeżeli podoba Ci się prezentowany tekst, to z pewnością zainteresują Cię też rekomendowane informacje (http://infinitex.pl/cegly-izolacyjne/), które znajdziesz tutaj – one pochłoną Cię bez reszty.

Podsumowując, bez względu na to, jaki wariant dachówki wybierzemy, ważne jest aby był to towar wysokiej jakości, od dobrego producenta (także styropian spadkowy) oraz by budowę dachu zlecić wykwalifikowanej ekipie, bowiem nawet najlepsze artykuły nie spełnią swej funkcji jeśli nie zostaną użyte zgonie ze sztuką dekarską.