Idealne pustaki na każdy typ ściany. Zobacz niezwykłe zalety, doskonałość wykonania i trwałość materiałową na lata!

przez | 24 sierpnia 2022
Chcesz jakości za każdym razem? To być może trudne do osiągnięcia, jednak istnieją pewne obszary, w jakich jest to możliwe, na przykład budownictwo. Spośród wielkiego wyboru różnych materiałów na szczególną uwagę zasługują pustaki Porotherm. Są wspaniałym materiałem dla każdego rodzaju ścian: jednowarstwowych, dwu i trzywarstwowych czy zewnętrznych. Najlepiej sprawdzają się w stawianiu ścian nośnych czy działowych, a także tych, jakie nie potrzebują docieplenia.

materiały budowlane na stronie dladeveloperow24.pl

Autor: Robert Agthe
Źródło: http://www.flickr.com
Znaczny asortyment marki Porotherm oferuje najlepsze rozwiązania, zarówno pod kątem indywidualnych potrzeb, jak i parametrów akustycznych czy termicznych. Co równie istotne, pustaki w systemie Porotherm, to szybkie postępy budowy. Odnosi się to zdecydowanie każdego rodzaju ściany. Ściana jednowarstwowa to, jak nazwa wskazuje, ściana z jedną warstwą elementów murowych. W takim rozwiązaniu warstwa cegieł pełni funkcje konstrukcyjną, jak i termoizolacyjną. Ściany tego typu bardzo skutecznie zapewniają ochronę cieplną dla budynków mieszkalnych.

Dodatkowo, już od ponad 30 lat są stosowane w państwach Europy Zachodnie, teraz i w Polsce zaczynają być wykorzystywane. Ściana dwuwarstwową to zewnętrzna ściana, która posiada system docieplenia. Wewnętrzna warstwa z cegieł jest w takim systemie postacią konstrukcyjną, zaś grubość warstwy docieplenia jest istotna z powodu parametrów technicznych całej przegrody. Warto jeszcze wspomnieć o zewnętrznej ścianie trójwarstwowej, ponieważ ona naturalnie też spełnia swoją rolę w systemie Porotherm. Taka ściana składa się z zewnętrznej warstwy konstrukcyjnej, a również zewnętrznej warstwy osłonowej z cegieł. Znajduje się tam również warstwa izolacji termicznej, jak wełna mineralna czy styropian.

Ciekawe informacje o tym obszarze tematycznym zdobędziesz w różnych serwisach, ale znacząca witryna (http://www.malesapd.pl/) jest jedynie jedna! Zweryfikuj

Taki właśnie typ konstrukcji jest najistotniejszy w wielu krajach Europy, i to już od bardzo dawna. Nie jest ważne o jakim rodzaju ściany mówimy, pustaki Porotherm to zapewnienie sukcesu i prawdziwej jakości na lata.

Szukasz uzupełniających materiałów na omawiany tutaj temat? To żaden problem, zwyczajnie wejdź dalej drzwi łódź a przekonasz się, że to było bardzo łatwe.

Przekonuje się do tej technologii coraz większa liczba osób. Tak się składa, iż ci co raz wypróbowali ten sposób nie chcą wracać do starych sposobów. Zresztą nie ma co się dziwić, system ten gwarantuje wspaniały komfort pracy, dobre szybkie tempo i zawsze zadowalające rezultaty. Z pewnością powinniśmy o tym pomyśleć, kiedy mamy w planach stawianie domu. Trudno bowiem wynaleźć lepszy sposób.

Kategoria: Bez kategorii