Bezpieczny plac zabaw, zatem o co zadbać, jeśli nasze maluchy mają bawić się bez żadnych zagrożeń

przez | 24 maja 2022
Bezpieczny rozwój dziecka jest priorytetem stawianym sobie przez każdego rodzica. Jeśli ty też masz pociechę, z pewnością dbasz, by twojemu szkrabowi niczego nie brakowało oraz by nigdy nie był wystawiony na niebezpieczeństwo, zatem kupujesz np. specjalne osłonki na gniazdka elektryczne.

Podobnie jest z zabawą – częstokrotnie decydujemy się na zabawki edukacyjne i staramy się wychodzić z dzieckiem na plac zabaw, aby uczyło się kontaktów z rówieśnikami i mogło przebywać na świeżym powietrzu. Jednakże nie każdy plac zabaw zapewnia bezpieczeństwo – w jaki sposób sprawdzić czy właśnie ten mieszczący się obok naszego domu realizuje ustalone standardy?
plac zabaw

Autor: sikeri
Źródło: http://www.flickr.com
Czasami starczy już pierwszy rzut oka – jeżeli wszędzie widzisz śmieci, nie tylko papierki, lecz co gorsze – szkło, to powinna być pierwsza oraz ostatnia wizyta w tym miejscu. Jeśli wszystko wydaje się być w porządku, zobacz czy przy wejściu wisi regulamin oraz informacje kontaktowe do właściciela. Kolejnym istotnym elementem są nawierzchnie na plac zabaw, które powinny dawać bezpieczeństwo nawet gdy maluch spadnie z huśtawki (interchemol.com.pl/produkty/nawierzchnie-poliuretanowe/na-place-zabaw). Szczególnie powszechne nawierzchnie to syntetyczna guma, piasek, a także wiór drzewny. Zwłaszcza niebezpieczną zaś nawierzchnią jest beton. Trawa również nie jest najlepsza, gdyż gdy tylko będzie deszczowo, zamiast miłej trawki będzie błoto, na jakim jedynie można się poślizgnąć. Poza tym trzeba skontrolować wszystkie znajdujące się na placu zabaw sprzęty – nie mogą być zepsute, powyginane lub z rdzą. Czasami klej do drewna bądź do plastiku puszcza i może się okazać, że maluch szybciej się zadraśnie, niż będzie się radośnie bawić ( do drewna).

plac zabaw

Autor: Ryan Hyde
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli na placu zabaw znajduje się piaskownica, piasek ma być czysty, nie mieć żadnych śmieci oraz robactwa. I na koniec wcale nie najmniej ważna sprawa, a całkowicie przeciwnie – plac zabaw powinien być ogrodzony, by nasze maluchy nie biegły poza jego teren podczas zabaw, ale nie jedynie. Ogrodzenie zabezpiecza również przed wejściem m.in. psów, jakie mogłyby zabrudzić piaskownicę. Plac zabaw to świetne miejsce dla maluchów, oczywiście jeśli jest bezpieczny. Dzieci mogą bawić się tutaj godzinami, by później zmęczone, lecz i szczęśliwe poszły spać od razu po wieczornej kąpieli oraz czytaniu.

Jeżeli Twym celem na dziś jest odszukanie następnego tak nieszablonowego tekstu jak ten, to stanowczo zalecam tą treść (https://www.reklamywiktor.pl/oferta/oferta-pracowni-reklamy-wiktor.html). Przemyśl to – ona przypadnie Ci do gustu.

br>
Jeśli problematyka, która została analizowana w niniejszym wpisie jest godna Twojej uwagi, to poza tym zobacz link w serwisie.

Dowiedz się więcej: S.A.