W jaki sposób zabrać się za budowę sauny w domu, co mieć na uwadze podczas jej wybieraniu i montażu

przez | 9 lipca 2021
Sauny od pewnego czasu bardzo zyskują na popularności. W zasadzie w większości klubów fitness, basenów oraz siłowni można skorzystać z sauny, również w coraz liczniejszych domach także się one pojawiają. Sauny różnią się warunkami w nich panującymi – każdy ich rodzaj ma inną temperaturę i wilgotność, a co za tym idzie inny wpływ na organizm osób, które z nich będą korzystać.

asprodukt, sauny
Największe temperatury są w suchych saunach, zwanych też zamiennie szwedzkimi lub fińskimi.

Wejdź na proponowany link (www.partnerzy.pl/), a zgłębisz dane na opisywany wątek jeszcze w większym stopniu – niewątpliwie będą ciekawe oraz całkowicie Cię pochłoną.

Temperatura dochodzi w nich nawet do ponad 100 stopni, za to wilgotność jest na niskim poziomie, bo raptem kilkanaście procent. Z kolei sauny mokre posiadają nieco niższą temperaturę, ale poziom wilgotności powietrza jest znacznie większy, bo dochodzi do 40 procent.

Jeszcze większy poziom wilgotności będzie panował w saunach parowych – lecz dzięki niskiej temperaturze, wynoszącej pomiędzy 50 a 60 stopni przebywać w nich można podobnie długo jak w pierwszych rodzajach. Czasami można spotkać jeszcze inne rodzaje saun, na przykład solną albo na podczerwień, ale jeszcze się one nie cieszą dużym zainteresowaniem.

Jak się jednak okazuje, aby cieszyć się z wyjątkowych zalet pobytu w saunie wcale nie trzeba wychodzić do pobliskiego SPA czy na siłownię. Dysponując paroma metrami podłogi i odpowiednim zapasem gotówki bez żadnego problemu można zamontować w domu własną saunę. Ceny za kompletną instalację razem z montażem będą się zaczynać już od kilku tysięcy złotych, a będzie trzeba do tego naprawdę niedużo. Świetnym miejscem na instalację sauny jest łazienka, jeśli będzie możliwe wygospodarowanie w niej parę metrów powierzchni. Ale tak samo może to być jeden z wolnych pokoi czy jakieś inne pomieszczenie, w jakim zainstalować będzie można kompletną instalację.

Poszukujesz dodatkowych informacji, żeby rozszerzyć swoją wiedzę na ten temat? Zachęcamy do następnego tekstu. Odnajdziesz go na portalu (https://www.mtproject.pl/inwestycja/) pod linkiem.

Wszystkie sauny zamawia się na wymiar, dlatego też ważne jest odpowiednie zmierzenie wszystkiego, tak żeby później nie było kłopotów przy montażu. Zresztą wszystkich potrzebnych informacji na pewno udzieli producent saun, u jakiego będzie się składało zamówienie.