Oświetlenie? No jasne!

przez | 18 listopada 2022
O tym, jak ważną rolę w naszym życiu pełni światło, wie każdy. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, jakie znaczenie ma dla nas należyte oświetlenie wnętrz w których funkcjonujemy. Najtrudniej jest oświetlić salon.

W tym pomieszczeniu przebywamy najczęściej, czytamy gazety, zapraszamy znajomych. Pokój ten wymaga z tego względu większego zaangażowania. Szczególnie kiedy zdecydowaliśmy się na mroczne kolory ścian i mebli. Idealnie będą się prezentowały lampy stojące i kinkiety: po jednym z każdej strony

nocna lampka

Autor: Sam Howzit
Źródło: http://www.flickr.com

kominka czy okna. Jeżeli pokój dzienny jest pokaźnych rozmiarów i dodatkowo połączyliśmy go z kuchnią – oświetlenie podkreśli nam kącik do długich rozmów i czytania.

Pokój naszej pociechy to miejsce zdobywania wiedzy, snu, spotkań towarzyskich. Dlatego tak istotną funkcje pełni oświetlenie (zobacz ofertę na galeria decor lampion na baterie) górne. Dobrym rozwiązaniem może być centralnie umieszczona lampa sufitowa lub system reflektorów na szynie. Dzieci lubią bawić się na podłodze, malować a nawet pisać. Górne światło powinno być jak najbardziej zbliżone barwą do naturalnego.

Najmłodsze dzieci zwykle boją się ciemności i lubią zasypiać przy zaświeconym świetle. Idealnie sprawdzą się lampki nocne, które poza zapewnieniem bezpieczeństwa dziecku, ułatwią rodzicom czytanie książeczek na dobry sen. Lampki nocne dla dzieci funkcjonują w wielu wzorach i kolorach: zmieniające odcienie, z funkcją wydawania odgłosów natury – wybór jest imponujący.

W odpowiednio oświetlonej kuchni będzie się nam gotowało, jadło i przebywało wyjątkowo przyjemnie. Powinniśmy więc zainstalować wiele źródeł oświetlenia. Na oświetlenie kuchni () powinny składać się lampy sufitowe i świetlówki. Odpowiednie lampki halogenowe nad blatem roboczym w kuchni są obowiązkowe – w przeciwnym razie nasz cień zasłoni miejsce pracy. Dodatkowo dobrze jest lampę na dłuższym kablu zamontować nad stołem kuchennym. W sieci prowadzi swą działalność wiele sklepów z lampami, które świetnie odnajdą się zarówno w stonowanych jak i minimalistycznych wnętrzach. Gwarantują fachową pomoc w dobrze oświetlenia, a co najważniejsze dają gwarancję bezpiecznych zakupów.