Jak kluczowe jest wygodne miejsce do spania

przez | 14 kwietnia 2022
Częstokroć narzekamy, że doba jest za krótka. To kolokwialne sformułowanie wiąże się z tym, że chcielibyśmy jak najefektywniej spożytkować czas. Z tej przyczyny zdarza się nam skracać nocny wypoczynek. Nie tędy tymczasem droga. Wbrew pozorom, ograniczanie sobie czasu na wypoczynek nie jest najlepszym wyjściem jeżeli chce się być efektywnym w swej pracy. Spanie jest ważną funkcją fizjologiczną, umożliwia nam regenerację. Przez spanie zapewniamy wypoczynek mózgowi, przez co podnosimy naszą skuteczność. Winniśmy spać minimum 7-8 godzin, i nie da się tego przeskoczyć. Z tej przyczyny tak kluczowe jest utworzenie sobie wygodnego miejsca do wypoczynku.

sypialnia

Autor: Graham Hill
Źródło: http://www.flickr.com
Alkowa ma być miejscem, gdzie nikt nie będzie nam przeszkadzał, zarazem powinno to być miejsce jak najbardziej komfortowe. Przy aranżacji sypialni (zobacz materace sprężynowe 160×200) powinno się zwrócić uwagę na parę rzeczy, przede wszystkim ważny jest wymiar wnętrza i przystosowanie do jego rozmiaru łóżka. Rozmyślając o aranżowaniu sypialni winniśmy również wziąć pod uwagę czy będziemy korzystać z niej sami czy w towarzystwie. Naturalnie poza spokojnym wyglądem najistotniejsze w sypialni jest łoże. Stelaż wybieramy do designu wnętrza, natomiast niezwykle ważne jest należyte dobranie materaca. Niemało jest firm proponujących takie produkty. Dobierając materac przede wszystkim należy obliczyć wagę ludzi jacy będą korzystali z sypialni. Jeżeli będą to drobne jednostki, mogą wyselekcjonować mięciutkie materace Janpol – materace janpol. Im bardziej ciężka jest osoba tym twardsze materace Janpol powinny brać pod uwagę.

W niewielkich wnętrzach – dla przykładu w kawalerkach – też wykonalne jest utworzenie funkcjonalnej alkierzy. Dobrym pomysłem jest przykładowo wykorzystanie łoża piętrowego. U góry mościmy sobie alkowę a na dole w miejscu spodniego łóżka aranżujemy zaułek kawowy. Kolejnym projektem jest alkierz w stylu japońskim, to znaczy śpimy na ziemi a w ciągu dnia gąbka ukrywana jest do schludnego kosza z wikliny. Materace Janpol nadadzą się doskonale do obu projektów na alkierze. Przed nabytkiem dobrze zrealizować test produktu, czyli po prostu się na nim położyć. Leżąc na grzbiecie kręgosłup w lędźwiach nie powinien się wyginać ani nazbyt ściśle przylegać do materaca.