Czym się kierować przy zakupie drzwi wewnętrznych?

przez | 14 listopada 2022
Drzwi wymuszają styl, dodają wnętrzom charakteru i otwierają na świat. Dlatego muszą nie tylko chronić, ale i zachwycać urodą!

drzwi

Autor: CAL
Źródło: CAL
Z całą pewnością inaczej urządzimy dom klasyczny, inaczej nowoczesny. Styl klasyczny to naturalne materiały i spójna, harmonijna całość. Mimo iż dzisiejsze drzwi wytwarzane z tworzyw sztucznych kuszą swymi atrakcyjnymi cenami, niełatwo przychodzi im całkowite wyparcie drzwi drewnianych. Główną ich zaletą jest elegancki, wyszukany wygląd i zawsze na czasie styl. Palety barw, w jakich możemy obecnie wybrać drzwi drewniane, są wręcz doprawdy imponujące. Nie lada znaczenie ma także duża trwałość wyrobów drewnianych, które bez problemu można odnowić. Drewno to urok, ciepły dom, wieczność, a także materiał w całości ekologiczny.

W przypadku wnętrz z elementami współczesnymi, mamy większą dowolność działań. Ciekawą opcją będą drzwi z elementami ze stali i chromu. Na topie są zawiasy, które pozwalają szybko i bezproblemowo zmienić stronę, na którą drzwi się otwierają. Na zewnątrz czy do zewnątrz – kwestia wnętrza. Zwróćmy uwagę na gadżety: ukryte zawiasy regulowane czy zamek magnetyczny, dzięki któremu drzwi będą otwierały się ciszej. Nie zapominajmy, że klamki są jak biżuteria dla drzwi – link do interesującej strony. Potrafią zepsuć cały efekt, podobnie jak źle dobrany naszyjnik dla najpiękniejszej sukni.

drzwi

Autor: INVADO
Źródło: INVADO

Uważajmy też, kolor drzwi i podłóg był w podobnym odcieniu, ale pod żadnym pozorem nie identyczny. Inaczej wszystko zleje się w jedną plamę. Wówczas najlepszym wyjściem jest pomalowanie drzwi i okien na ponadczasową, elegancką i zawsze modną biel.

Które drzwi wybieramy najczęściej? Drzwi z naturalnym fornirem, najlepiej dębowym oraz z drzewa egzotycznego. Zaletą forniru jest autentyczność wyglądu i niepowtarzalność słojów. Jednak dla szczególnie wybrednych klientów jest także fornir modyfikowany, który mimo, że z prawdziwego drewna, jest tak zrobiony, że rysunek słojów i kolory każdego modelu nie różnią się.

To kompromis między skomplikowanym technologiom modyfikacji drewna a naturą. A efekt? Zachwycający.