Jak należy grodzić swoje podwórka? Czy są konkretne ciekawe techniki, które warto zastosować?

przez | 9 maja 2022
tworzywo i kształt ogrodzenia na pewno muszą pasować do stylu domu, równocześnie musi także być dopasowana do charakteru otoczenia i sąsiednich budynków. Nie zapominajmy równocześnie, że sposób ogrodzenia jest zależny od miejsca, w którym będziemy mieszkać. Nieprzypadkowo w końcu inaczej ogrodzenie prezentuje się na terenach wiejskich,odmiennie w mieście.

Brama może spełniać tak naprawdę dwie istotne funkcje. Jedną z nich jest zaznaczenie naszego stanu posiadania. To też środek fizyczny zabezpieczenia naszej ziemi, takie funkcje ma szansę pełnić niemal każdy typ bramy, jak płoty panelowe czy inne rodzaje, jak ogrodzenia panelowe. Co interesujące, już dawniej tak było, określoną funkcję tego typu granicy spełniał przykładowo wał, albo porozstawiane w linii słupki lub kopczyki usypane z kamieni. Dodatkowo, odmiennie hodowana roślinność, trochę odmienny porządek, to już symptom, że możemy się zapoznać z prywatną własnością. Technicznie więc środki stosowane do ogrodzenia proporcjonalne są do naszego poczucia zagrożenia.

Nie zwlekaj – czytaj całość tutaj (http://mtproject.pl/kontakt/) o wątku, który tu zaprezentowaliśmy. Więcej informacji znajdziesz w tekście dołączonym pod podanym linkiem.

Zobacz też .

dom z płotem

Autor: Montgomery County Planning Commission
Źródło: http://www.flickr.com

To naturalnie zależy od konkretnego miejsca. W zamożnych europejskich krajach, jak Holandia czy Anglia wyłączną granicą staje się trawnik albo żywopłot. To znaczy, że tamtejsi mieszkańcy zupełnie inaczej niż my oceniają zagrożenie. Nie możemy jednak też nie pamiętać o tym, że trochę inaczej mogą podchodzić oni do spraw zabezpieczeń, na przykład jest tam niezwykle rozwinięty monitoring. Dosyć często w planach miejscowych nakazuje się, aby stawiać bramy ażurowe. Zabrania się też zazwyczaj budowania bram wyższych niż 0,5 metra nad terenem, co wynika naturalnie z potrzeb estetycznych, jednak również z konieczności ochrony ekosystemów, gdyż pełne mury mogą przeszkadzać w migracji małych zwierząt.

W tej kwestii w bramie mamy szansę wykonać jedynie pełne elementy zupełnego muru, przykładowo, jako filary w narożnikach albo przy furtce ogrodzeniowej.Być może to ciekawe się prezentować, gdyskumulujemy to z ażurowym wypełnieniem, albo roślinami między filarami. Z kolei w osiedlu domów przy ulicy powinniśmy zwrócić uwagę, czy wybierany materiał na ogrodzenie będzie trwały na chlapanie przez pobliskie samochody. W tego rodzaju sytuacji doskonale kupić kosztowniejsze materiały, przykładowo klinkier czy betonowa cegła. Możemy także zasadzić żywopłot. Jeżeli szukasz najdoskonalszego ogrodzenia, to pamiętaj o bramy Wrocław ().