Szopy ogrodowe

przez | 6 maja 2022
Każdy człowiek uwielbia posiedzieć przed kominkiem w zimowy wieczór, spoglądając na spalające się drzewo. Tymczasem w kominku trzeba palić jedynie suchym drewnem. Spala się ono powoli i równomiernie, nie dymi i wydziela sporo ciepła. Drewno ze dopiero co ściętego drzewa mieści dużą część wody. Zwilgotniałe drewno o wiele obniża ciepłotę spalania i wywołuje wydalanie znacznej ilości sadzy. Do palenia w kominku najlepiej stosować drewno z drzew liściastych, ponieważ drewno z drzew iglastych mieści dużo żywicy i podczas spalania zanieczyszcza sadzą palenisko, również komin.

Autor: EccoWood
Trafnym wyjściem na właściwe magazynowanie drewna do kominka są drewutnie ogrodowe. Spełniają one rolę składu na drewno. Wybierając je, bierzemy pod uwagę architekturę ogrodową. Drewutnie ogrodowe to malutkie, czasem bardzo czarujące budyneczki, najczęściej skonstruowane z drewna, Link: Charakterystyczne dla nich są ażurowe ściany, gwarantujące dostateczny przewiew.

Kiedy interesuje Cię prezentowany temat, to odsyłam do witryny (https://ewinietki.pl/winiety/wegry), ponieważ znajdziesz w tym miejscu wiele interesujących zagadnień w tym temacie.

altanka

Autor: kenneth casper
Źródło: http://www.flickr.com

Inne drewutnie ogrodowe, to gotowe do złożenia i uprzednio zaimpregnowane składane domki z dwuspadowym, wysuniętym grzbietem, nieco podniesioną nad gruntem podłogą i przewiewnymi ścianami. Spotkać można wersje z dodatkowo wydzielonym i zamkniętym malutkim wnętrzem na przybory. Wysunięty dach jest stosownym zabezpieczeniem przed opadami. Znakomitym rozwiązaniem okaże się domek gospodarczy. Funkcjonalny i wytrzymały domek, wspólny z drewutnią ogrodową, znakomicie sprawdzi się w każdym ogrodzie blisko budynku. Dzięki temu, wszystkie mniej pomocne wyposażenie i sprzęty znajdą własne miejsce, a ogród będzie wyglądał estetycznie i elegancko. Drzewo opałowe, niezbędne w czasie surowej zimy, bez problemu będzie mogło spoczywać w drewutni i czekać na najbliższy sezon grzewczy. Więcej: link do strony

jesienny ogród

Autor: Henry Burrows
Źródło: http://www.flickr.com

Fachowo skonstruowana i konserwowana drewutnia ogrodowa, okaże się służyć przez dużo lat.Lokując drewutnię ogrodową, nie trzeba zapominać o ścieżce wiodącej do niej. Drewno z niej wyciągane jest zwłaszcza zimową porą. Należałoby więc zadbać o właściwą ścieżkę, ażeby w uciążliwych warunkach atmosferycznych mieć bezproblemowy dostęp do drewna.