Jeśli planujemy wybudowanie domu powinniśmy wcześniej pomyśleć nie jedynie o projekcie, ale o praktycznej stronie budowy – o utrzymaniu wody daleko od naszej działki

przez | 10 lipca 2021
Każdy kto przewiduje budowę domu z pewnością pomyśli, że najistotniejszą rzeczą jest wybranie projektu, który pokochamy.

projekt nowoczesnego domu

Jest to rzecz jasna racja, ale nie jest to jedyna nasza misja. Musimy również poprosić o opinię specjalistów w sprawie drenażu naszej posesji.
Przed rozpoczęciem budowy warto zapytać o porady budowlane fachową firmę, która udzieli nam wszelkich ważnych informacji. Jeżeli do budowy budynku najęliśmy specjalistyczną grupę budowlaną, także jej kierownik na pewno będzie mógł z nami porozmawiać. Porady budowlane są niezwykle ważne i powinniśmy ich zasięgnąć nawet wtedy, kiedy wydaje nam się, że sporo na ten temat wiemy, dlatego warto wejść na stronę i dowiedzieć się więcej. Sam drenaż posesji powinniśmy przeprowadzić jeszcze przed położeniem fundamentów pod dom. Montaż będzie wtedy łatwiejsza i na pewno tańsza.

Wejdź na ten odsyłacz a znajdziesz wskazówki z www przygotowane dla osób zaabsorbowanych omawianym w niniejszym serwisie tematem.

Rury odwadniające muszą rozciągnąć na swoich posesjach Ci, którzy chcą, żeby ich dom miał piwnicę. Jednak jeżeli nasz budynek będzie położony na podmokłym terytorium, to niezależnie od posiadania piwnicy powinniśmy zainwestować w rury (zobacz szlifowanie blach) odwadniające, o których więcej dowiemy się na stronie .

Uproszczą nam one życie w przyszłości i zabezpieczą przed przypuszczalnym pojawieniem się grzyba i pleśni na murach, gdyż izolacja przeciwwilgociowa tylko czasami się sprawdza. Rury drenarskie, tak zwane peszle, zawsze muszą zostać montowane razem ze studzienkami kontrolnymi. Wtedy rezultat odwadniania działki będzie skuteczniejszy.