Salon – na jakie meble się zdecydować?

przez | 2 listopada 2022
Salon, nazywany także pokojem dziennym, to punkt centralny każdego domu czy mieszkania. Zwykle mieszkańcy przebywają tam najdłużej w ciągu dnia. W pokoju dziennym mogą znajdować się różnorodne elementy wyposażenia. Niezwykle często obecnie w pokoju dziennym umieszcza się telewizor, coraz częściej duży i z płaskim kineskopem. Oprócz tego także niejednokrotnie w takim wnętrzu znajduje się sprzęt do odtwarzania muzyki lub na przykład pianino.

Autor: Gawin
Pokój dzienny jest pomieszczeniem wykorzystywanym do wypoczywania, ale również do przyjmowania gości. Stanowi więc niejako wizytówkę mieszkania i domowników. W pokoju dziennym, analogicznie jak we wszystkich pozostałych pomieszczeniach domu bardzo istotne są meble. Znaczące jest nie tylko ich zastosowanie praktyczne, lecz również aspekty estetyczne, a zatem po prostu wygląd. Części umeblowania decydują o stylu wnętrza w ogromnym stopniu.

Meble wypoczynkowe

Salon jest miejscem, gdzie domownicy odpoczywają i spędzają część wolnego czasu. Do tego natomiast potrzebne są specjalne elementy wyposażenia.http://www.stargres.pl/katalog/pl/produkty/gres-antyposlizgowy płytki gresowe antypoślizgowe, gres antypoślizgowyWarto więc zainwestować w komfortowe meble wypoczynkowe. To, by były jak najbardziej komfortowe jest ogromnie ważne, prawie tak bardzo, jak znaczące jest odpowiednie łóżko. Dzięki tym elementom wypoczynek może odbywać się w możliwie najlepszych warunkach. Do takich mebli zaliczają się wszelkie kanapy i sofy oraz fotele. Na dzień dzisiejszy niejednokrotnie sofy są do kupienia w komplecie z fotelami; są wtedy z tej samej tkaniny i pasują do siebie nawzajem. Niezwykle popularne są fotele bujane, często wyplatane z wikliny. Z tego materiału wykonane bywają też całe komplety mebli razem ze stołami i krzesłami, które są dobre do używania na przykład na werandzie lub balkonie.

Meblościanki

Jednym z elementów umeblowania salonu, który do tej pory spotyka się w przeważającej liczbie domów w Polsce są meblościanki. Jest to typowy zestaw mebli z takiego samego drewna zajmujący zazwyczaj całą ścianę w pokoju. Jest w nim duża szafa, parę mniejszych, barek oraz oszklona witryna. Często także w meblościance stawia się telewizor. Meblościanka powoli odchodzi już do lamusa jako relikt ubiegłych dekad. Kojarzy się z brakiem stylu i swojego gustu mieszkańców.