Akcesoria do pomieszczeń magazynowych

przez | 3 września 2021
Magazyn jest pomieszczeniem, służącym do gromadzenia i trzymania różnego rodzaju przedmiotów i ładunków. Jego charakter będzie różnicować się zależnie od specyfiki przechowywanych towarów. Przykładowo przy składowaniu artykułów spożywczych, które należy trzymać w chłodzie, przechowuje się je w pomieszczeniach o obniżonej temperaturze. Będą to tak zwane chłodnie i mroźnie, z czego mroźnie wyróżniają się znacznie niższą temperaturą powietrza.

magazyn

Autor: inplusPR
Źródło: www.inplusPR.pl

Chłodnie i mroźnie posiadają typową budowę po to, by były w stanie zapewnić konieczne warunki. Niezbędne są także różnego rodzaju urządzenia i instalacje, jak na przykład regały wspornikowe.

Regały
Najbardziej istotnym wyposażeniem każdego pomieszczenia magazynowego są regały. Pozwalają one na przechowywanie możliwie jak największej ilości przedmiotów w jednym magazynie. Regały magazynowe (Linde – wózki widłowe) zbudowane są tak, by przestrzeń była jak najlepiej zagospodarowana. Występują one w wielu rozmaitych rodzajach, zależnie od zastosowania. Jedną z odmian są regały wysokiego składowania. Jak sama ich nazwa podpowiada, pozwalają one na składowanie znacznie większej ilości produktów niż pozostałe regały. Wynik ten osiąga się po użyciu mocnej blachy, dzięki której regał jest bardzo trwały. Ten typ produktów odznacza się znaczną wysokością, dochodzącą nawet do 15 metrów. To dlatego przechowywanych towarów mieści się tam tak dużo.

Inne przedmioty

moduły

Autor: Schüco
Źródło: Schüco

W pomieszczeniach magazynowych oprócz regałów istotną rolę odgrywają także inne narzędzia. Zalicza się do nich na przykład wózki. W pomieszczeniach takich towary bardzo często przechowywane są na paletach. Czasami posiadają także wysoką masę.

Masz spory kłopot ze znalezieniem dobrego rozwiązania Twego dylematu? Z pewnością skutecznie pomoże Ci ta strona www.

Dla ułatwienia ich transportu oraz zastępowania człowieka wykorzystuje się często wózki platformowe i widłowe. Pojazdy te w większości zasilane są za pomocą prądu z akumulatorów. Służą do transportu palet i większych ładunków. W pomieszczeniach magazynowych często stosuje się także tak zwane regały wjezdne, na których ładunek rozlokowuje się bezpośrednio przy użyciu wózka widłowego. Wszystkie te rozwiązania pozwalają na jak najbardziej korzystne zagospodarowanie wnętrza magazynu, jak również na zaoszczędzenie czasu potrzebnego na przewożenie.