Panele czy siatka? Które ogrodzenie wyselekcjonować?

przez | 6 maja 2022
Wytwórcy płotów proponują bez liku rozwiązań odpowiadających na wymogi konsumentów. Wśród nich można wskazać dwie główne grupy: ogrodzenia panelowe oraz z siatki. Różnią się one nie tylko techniką wykonania, ale też ceną, designem i komplikacją montażu.

Nim zdecydujesz się na jeden z wariantów, zaznajom się z ich specyfiką.

Systemy ogrodzeniowe z paneli jest to opcja skierowana przede wszystkim do osób ceniących estetykę. Dzięki rozmaitości modeli możesz zdecydować się na przęsła tradycyjne, dekoracyjne, a również całkowicie nietypowe, których wygląd możemy modyfikować wedle własnego uznania. Istotna jest prostota a także szybkość montażu systemów panelowych – da sobie radę z nim każdy majsterkowicz. Wystarczy jedynie poprawnie rozplanować przebieg płotu, określić punkty zlokalizowania słupów w ziemi, a w następnej kolejności postępować wedle instrukcji dostępnych w sieci.

Siatka (siatka ogrodzeniowa w ofercie). Opłata w przeliczeniu na metr bieżący płotu stanowi główną przewagę systemów ogrodzeń z siatki nad tymi z paneli. Z tego powodu warto spożytkować ją na przykład po bokach i z tyłu posesji, nawet jeśli od frontu wyselekcjonowaliśmy ogrodzenie z paneli. Ogrodzeniowe siatki mogą być plecione bądź spawane. Pierwsze są klasyczne, zazwyczaj o oczku w kształcie rombu.

Jeżeli spodobał Ci się publikowany materiał, to z pewnością zainteresują Cię też przydatne teksty, które odnajdziesz tu – one pochłoną Cię bez reszty.

Charakteryzują się również znaczą elastycznością. Najbardziej popularne są cynkowane lub powlekane zielonym PVC. Siatki spawane zaś designem przypominają panele ogrodzeniowe. Mają oczka kwadratowe bądź prostokątne. Są też znacznie sztywniejsze od plecionych siatek.

dom jednorodzinny

Autor: Eliot Phillips
Źródło: http://www.flickr.com

Obydwa typy ogrodzeń z siatki osiągalne są w wielu deseniach, dlatego na pewno odnajdziemy taką, która nie jedynie zabezpieczy posesję, lecz także podkreśli jej wygląd.

Powinno się jednak pamiętać, iż montaż siatki jest trudniejszy jak też absorbuje więcej czasu niż w przypadku paneli. Nastręcza umiejętnego naprężenia a także dopasowywania do ułożenia terenu. Stąd w tym wypadku warto zwrócić się po wsparcie do zawodowców. Jeśli zatem zależy nam na oszczędności, lepiej wybrać siatkę.

Jeśli jednak stawiamy przede wszystkim na stylistykę a także łatwość montażu, warto pomyśleć nad panelami.

Do płotu musimy wybrać odpowiednią bramę. Jeśli chodzi o bramy Bydgoszcz, Wrocław, Gdańsk i inne większe miejscowości mają ich w ofercie całe mnóstwo – zobacz np bramy toruń.