Garść informacji o niezwykłych elementach dekoracji domowych wnętrz

przez | 18 października 2022
Mieszkanie stanowi zawsze dorobek naszego życia. Raz zakupionych czterech kątów z definicji i bez wyraźniej przyczyny się nie zmienia. Następujące po sobie pokolenia przeprowadzają konieczne remonty i udogodnienia. Każdy przecież chce, aby jego lokum posiadało wszelkie nowoczesne wygody, np. wannę z hydromasażem. Kiedy przeobrażenie wnętrza domu staje się rzeczywistością, to wówczas nadchodzi czas na aranżację kolejnych pomieszczeń. Pani dom kochająca styl retro, z pewnością zamieści w mieszkaniu parę uroczych bibelotów z minionych epok. Natomiast bardziej majętne reprezentantki płci pięknej kupią współczesne meble, które jednak swoim wyglądem nawiązują do przeszłości.

shabby chic

Autor: Lotari
Źródło: Lotari
Jednym z niezawodnych chwytów na urządzenie wręcz historycznego wnętrza są dekoracje shabby chic – A wśród nich poczesne miejsce zajmują niebanalne meble, które można podzielić na dwie kategorie. Jedna z nich to regały, które będą łączyć się tylko i wyłącznie ze staromodnym wnętrzem.ten link firma budowlana dolny śląsk firma budowlana dolny śląskPod uwagę możemy wziąć chociażby niewielką rozmiarów półeczkę zawieszaną na kuchennej ścianie – taki odizolowany od reszty mebel w wiekowym stylu nie będzie dobrze wyglądał we współczesnej kuchni. Natomiast do nowego salonu można bez żadnych przeciwwskazań wstawić śliczny stolik w stylu shabby chic.

Wspomniane powyżej meble będą odznaczać się przynajmniej jedną wspólna cechą. Bywają one malowane kilka razy, a kolejne warstwy farby prześwitują przez siebie. Tego typu sposób wykończenia bywa wyznacznikiem wiekowego stylu, jak i stanowi o magiczności tych sprzętów. Trzeba jednak pamiętać o tym, że na dekoracje shabby chic składają się nie tylko szafki czy bardziej wymyślne egzemplarze, jak np.

dekoracje

Autor: La Petite Maison
Źródło: La Petite Maison

zwierciadła z półką. W wirtualnych sklepach można zakupić wiele tego rodzaju drobiazgów, które swoją prezencją nawiązują do dawnych czasów, ale też do typowo wiejskiego wnętrza chłopskich chat.

Do takich bibelotów zaliczymy stylowe zegary albo ramy na zdjecia, a nawet wieszaki na ręczniki łazienkowe. A kobiety będą zauroczone lekko różowymi narzutami, które przypominają te wytwarzane w Prowansji. Faceci w omawianym zagadnieniu także znajdą coś dla siebie. Przecież dekoracje shabby chic nie muszą ograniczać się do typowych kobiecych bibelotów. W rzeczonym stylu fachowy stolarz, a może nawet sam pan domu, wykona choćby drewniane stopnie schodów, które zaskoczą każdego gościa.