Zwierciadło jest czymś magicznym, w pewnym sensie wyrocznią, której nie można wyprowadzić w pole

przez | 10 lipca 2021
Lubimy zmiany. Design i aranżacja wnętrz stały się w naszym codziennym życiu tak samo istotne jak moda odzieżowa. Poszukujemy swojego stylu, czegoś, co wyodrębni nas od innych. Każdy pragnie otaczać się przedmiotami efektownymi, drogocennymi i praktycznymi zarazem. Dlatego lustra na wymiar są traktowane nie tylko jako wyroby codziennego użytku, ale jako fascynujący, wyrafinowany dodatek.

Lustro

Autor: Marco Hamersma
Źródło: http://www.flickr.com
Czasem planując urządzenie naszego mieszkania nie myślimy o dekoracji, a to właśnie ona eksponuje nasze mieszkanie spośród innych. Czasami lękamy się, że coś nie będzie pasować lub nie do końca jesteśmy przekonani, gdzie możemy szukać niecodziennych dekoracji, które upiększą nasze mieszkanie.informacje usługi remontowo budowlane pruszków usługi remontowo budowlane pruszków

Lustra są nieodłącznym elementem dekoracyjnym wystroju naszych domów. Dobrze dobrane potrafią optycznie powiększyć pomieszczenia, a jeśli mają ciekawe ramy, spełniają zadanie wyjątkowo dekoracyjną. Warto też pamiętać, że miejsce, w którym zawiesimy lustro, nie może być przypadkowe. W każdym domu są takie miejsca, w których lustro po prostu powinno się znajdować – polecana firma.

Zasadniczo w łazience, nad umywalką oraz w przedpokoju na ścianie przy wejściu albo jako wypełnienie drzwi przesuwnych szafy wnękowej. Lustra zawieszane w salonach już raczej nie służą do przeglądania, jedynie do uwydatnienia klimatu pomieszczenia. Jeżeli chcemy wizualnie powiększyć zbyt mały pokój dzienny, świetnym pomysłem jest ulokowanie lustra za, lub nad kanapą, najlepiej na wysokości około 1,5 metra nad podłogą.

Natomiast bardzo marnym pomysłem jest lokalizowanie luster naprzeciwko zestawu wypoczynkowego czy chociażby miejsca do pracy. Wówczas możemy mieć wrażenie, że stale ktoś nas obserwuje. Poza tym obserwowanie przez cały czas swojego odbicia w lustrze, może być bardzo uciążliwe.

Lustro w przedpokoju jest niezbędne, nawet nieduże. Po pierwsze z reguły każdy z nas lubi spojrzeć przed wyjściem z mieszkania, jak prezentuje się „w całości”. Po drugie lustro powiększa powierzchnię, której w przeciętnych korytarzach nie jest za wiele. Dlatego dobrym pomysłem są lustrzane drzwi do szaf przedpokojowych, dzięki czemu nie trzeba szukać dodatkowego miejsca na ścianie, by przymocować lustro.