Designerskie lampy

przez | 5 września 2021
Pamiętacie spływający ze wzgórza kaskadami dom Tony’ ego Starka, filmowego Iron Mana? Można go określić jednym słowem: idealny. Cztery sypialnie, wielkie patio, olbrzymi basen oraz widok na ocean.

Fanom filmu ciężko było uwierzyć, że owe wnętrza powstały w hali sportowej w Los Angeles, a wszystkie plany wnętrz powstawały w komputerze. Identyczny dom wzniesiono jednak także w realu. Willa została okrzyknięta najbardziej imponującą filmową rezydencję a następnie sprzedana za 25 milionów dolarów.
Każdy mebel w domu filmowego bohatera to design i elegancja. Chyba więc to nie przypadek, że w salonie filmowego Starka stoi najbardziej znany łuk na świecie, czyli lampa Arco (po włosku „arco”to właśnie łuk). Włoscy magicy wzornictwa nie poszukiwali jednak inspiracji w galaktyce, lecz na…ulicy tworząc nowoczesne meble włoskie. Za inspirację posłużyła zwykła latarnia. Wygięte teleskopowe ramię, na którym dynda klosz – jakże efektowne połączenie. Od chwili wynalezienia, lampa stała się czymś więcej niż oświetleniem.
I choć lampa obchodzi swe pięćdziesiąte urodziny, nieustannie stanowi przedmiot pożądania większości z nas. Jeżeli więc nie posiadamy w tej chwili wolnych 25 milionów dolarów na dom (poznaj szczegóły) Iron Mana, może znajdziemy 7,5 tysiąca na lampę z jego domu?
Designerskie lampy Artaitalia to tzw. „kropka nad i” w naszych wnętrzach. Często wystarczy ciekawa lampa, by pomieszczenie zyskało nowy wymiar.

Geniuszami w dobieraniu oświetlenia do wnętrza są Skandynawowie. Czy lampy kryształowe, pałacowe żyrandole mogą zawisnąć w minimalistycznym, surowym wnętrzu? Ależ tak! Myśl ta działa też w drugą stronę – starocie, meble z „duszą” w otoczeniu designerskiej, prostej w formie lampy nabiorą nowego wyrazu. A może mamy ochotę, aby lampę uczynić najbardziej wyszukanym punktem pomieszczenia?
Lampy kryształowe swarovski wbrew pozorom odnajdą się w większości stylizacji.
W internecie odnajdziemy wiele sklepów z lampami, które doskonale sprawdzą się zarówno w eleganckich, nowoczesnych jak i minimalistycznych domach. I mimo iż są to sklepy które funkcjonują w sieci zwykle istnieje możliwość zobaczenia lamp przed kupnem w siedzibie firm.