Na jakie rzeczy zwracać uwagę przy aranżowania niewielkiej łazienki? Co jest najważniejsze, żeby łazienka była estetyczna i całkowicie funkcjonalna?

przez | 25 października 2022
Mała łazienka tak właściwie nie musi być większym problemem podczas aranżacji wnętrz. Warto jednak wiedzieć, jak ją urządzić, aby wyglądała estetycznie oraz była do tego funkcjonalna. Jak więc w tego typu łazience rozmieścić wszelkie niezbędne elementy, jak umywalka nadblatowa, sedes albo też prysznic? Małych rozmiarów łazienka wymaga co ważne dobrego zamysłu oraz projektu.

umywalka nadblatowa

Źródło: pixabay

Gdy mieszkamy w domu, to mała łazienka na parterze w części dziennej nie tylko zastąpi nam wc, ale również rozwiąże problem porannych kolejek w większej rodzinie. Mało tego, w razie potrzeby będzie łazienką gościnną.

Nie zwlekaj, zobacz tekst na witrynie, która także Cię zaciekawi. Przeczytasz tam m.in. wzmiankę o emocjonującej Cię tutaj problematyce.

Taka przestrzeń leżąca w bliskiej odległości od wejścia będzie niesamowicie wygodna w ciągu dnia. To oznacza, iż możemy w niej wziąć szybki prysznic kiedy wrócimy z pracy. Jak rodzinna łazienka okaże się zbyt mała, ażeby prócz wanny zamontować tam także prysznic, to możemy taką niewielką łazienkę umiejscowić w części nocnej domu, najlepiej blisko gościnnej sypialni czy pokojów dla dzieci. W jaki sposób wyposażyć taką przestrzeń? Prysznic dobrze będzie zamontować w rogu pomieszczenia, zaś jak łazienka jest wąska albo posiada wnękę, to najlepiej pomiędzy dwiema ścianami. Dobrze, by prysznic posiadał kratkę odpływową w podłodze. Minimum to miejsce wolne o wymiarach 70 x 70 centymetrów, natrysk wiszący na ścianie jak i kratka odpływowa w podłodze z właściwym spadkiem. W niewielkiej łazience można także zamontować kabinę prysznicową.

Znajdujące się w tym miejscu artykuły są według Ciebie zbyt lakoniczne? Jeśli tak, to wejdź na stronę dywany do przedszkola, na której zgłębisz podobne zagadnienia.

Kosztuje więcej oraz rzecz jasna wymaga większej ilości przestrzeni niż brodzik bez kabiny.

toaleta

Autor: d.neuman
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli miast kwadratowej zdecydujemy się na dość modną ostatnimi czasy kabinę pięciokątną, to na pewno uda nam się oszczędzić trochę miejsca.Przy tym dobrze jest zdawać sobie sprawę z tego, że nie każdego rodzaju kabiny są wygodne. W maleńkiej przestrzeni musimy brać pod uwagę kompromisy, nie powinny się one natomiast odbywać kosztem wygodnego korzystania z niej, dlatego też zanim kupimy niewielką kabinę trzeba sprawdzić, czy po zamknięciu drzwi odczuwamy wystarczającą swobodę ruchów. W małej łazience dobrze jest również zdecydować się na modny stelaż podtynkowy geberit, bo w ten sposób można zaoszczędzić całkiem dużo miejsca.