Odbieramy mieszkanie, o czym trzeba pamiętać? Czy wiesz, co sprawdzić i na co szczególnie uważać?

przez | 10 lipca 2021
Otrzymujemy nasze pierwsze cztery kąty, o czym wypadałoby pamiętać? Liczy się na pewno odbiór techniczny, który możemy zrobić samodzielnie. Kwestia zostaje tylko taka, jak to uczynić? Na co należy zwrócić uwagę, co zabrać ze sobą i w razie czego – jakie usterki raportować? Co prawda najlepiej na taki odbiór wziąć ze sobą doświadczonego inspektora nadzoru budowlanego. Jeżeli jednak nie mamy tej możności warto postarać się o inżyniera lub jednostkę remontową, która zajmuje się wykańczaniem naszego nowego mieszkania. Na szczęście możemy to też sami zrobić, należy się jednakże dobrze do tego przygotować.

Nowy blok mieszkalny

Autor: Phillip Pessar
Źródło: http://www.flickr.com
Szybki odbiór mieszkania od dewelopera Kontrolowanie czterech kątów jest zawsze niezbędne, nie jest jednocześnie istotne jakie to pomieszczenia. Czy budowane przez prywatną firmę czy to mieszkanie od dewelopera.

Kiedy przejdziesz do meritum problematyki, to wiedz, że masz możliwość uzyskać pozostałe dane na omawiany temat – przeczytaj w witrynie (www.prymat.net/oferta/artykuly-przemyslowe/stoly-warsztatowe/) wszystko, co jest Ci przydatne w tym miejscu.

Odbiór techniczny powinniśmy rozpocząć od odmiarowania każdego z wnętrz. Najważniejsze to sprawdzić czy mieszkanie zbudowane zostało tak jak zakładał to wzorzec. Każdy składnik jest znaczący, istotne są wszelakie wnęki. Jak powiadają eksperci wskazane jest sprawdzić te, które w schemacie były wyznaczane na typową głębokość, czyli 60 centymetrów. Jeśli zdarzy się, że będą płytsze, trzeba będzie wykonać zabudowy meblowe na wymiar, co w sposób oczywisty podniesie koszt wykończenia mieszkania.

Dodatkową sprawą, jaką powinno się stwierdzić jest to, czy ściany są proste. W tym celu musimy przyłożyć do każdej ze ścian poziomnicę.

Nie czekaj dłużej – zweryfikuj propozycję , jaką dla ciebie wymyśliliśmy. Włączyliśmy wszelkie oczekiwania naszych konsumentów!

W miarę możliwości w ten sam sposób powinniśmy sprawdzić powierzchnię podłóg i sufitów. Zwróćmy baczną uwagę na narożniki. Jeśli chodzi o ściany to sprawdzamy czy są zachowane kąty proste, jeśli mowa o podłogach to liczy się brak wzniesień posadzki w takich miejscach.

Kto może przeprowadzić odbiór techniczny mieszkania w Warszawie?
Warto przeprowadzić odbiór techniczny mieszkania za dnia. Ma to ogromne znaczenie, jeśli chodzi o sprawdzenie stolarki. Światło słoneczne to prostsza możliwość, żeby uchwycić wszelkie rysy czy inne ubytki. Pamiętajmy jednak, by nie skupiać się jedynie na szybach, znaczące są także ramy okienne i parapety. Ogromnie ważne jest też, żeby przetestować wszystkie instalacje. Czasem są to drobne błędy, jakie mogą zdziałać nam jednak sporo kłopotu. Zwróćmy więc uwagę na przykład, czy wyjście kabli na lampę nad stołem jest wykonane dobrze. Przeczytaj koniecznie