Szkło w kuchni – zobacz jak to wygląda w rzeczywistości

przez | 17 kwietnia 2022
Na dzień dzisiejszy nierzadko w architekturze stosuje się szklane elementy. Dzięki nim można osiągnąć wyjątkowo ciekawe efekty. Nowoczesne technologie produkcji szkła sprawiły, że materiał ten jest znacznie odporniejszy niż kiedyś i bardziej użyteczny. Szkło jest bardzo popularnym elementem dekoracyjnym, można nim zastąpić praktycznie wiele części wyposażenia, na przykład płytki w kuchni, a nawet podłogę.

szklarnia

Autor: winniepix
Źródło: http://www.flickr.com

Wiele konsumentów wciąż woli drewno, które jest przytulniejsze. Jednakże szkło możliwość dowolnego operowania światłem w pomieszczeniu. Naturalne nikogo nie dziwi standardowe zastosowanie szkła w łazience. Szklane modne kabiny prysznicowe czy designerskie lustra są zasadniczo na stanie każdego sklepu z materiałami budowlanymi.

Jeśli jednak chcemy nadać przestrzeni “lekkości, to możemy zastanowić się nad użyciem szkła także w innych pokojach. Przykładowo szkło do kuchni jak z powodzeniem zastąpi kafelki, które zazwyczaj wykłada się pomiędzy dolnym a górnym modułem mebli kuchennych. Wtedy możemy sobie pozwolić na modne wzory. Zamiast klasycznej mozaiki z płytek, można zamontować panel szklany z nadrukiem. Pamiętajmy, że jest to nie tylko ciekawy element dekoracyjny, ale szkło (szklarz wroclaw) o wiele lepiej spełni swoją rolę w pomieszczeniach narażonych na wilgoć. Możemy wtedy zapomnieć o zabrudzonych fugach pomiędzy płytkami. Szklany panel należy wyczyścić szmatką nasączoną płynem do szyb.

Szkło perfekcyjnie komponuje się naturalnie także z różnymi materiałami. Architekci niekiedy stosują elementy szklane łącząc je na przykład z kamieniem czy tworzywem sztucznym. Czasami sami łączymy te materiały. Wystarczy, że spojrzymy na ramy do zdjęć, które stoją u nas w mieszkaniu, by zauważyć, że transparentność tego materiału decyduje o jego funkcjonalności i szerokim zastosowaniu. Do oprawy dużych fotografii nierzadko stosuje się . Jego zaletą jest to, że światłoprzenikając przez szklaną szybę, załamuje się w taki sposób, że nie odbija się. Warto wziąć pod uwagę fakt, że jest tak bez względu na to, pod jakim kątem patrzymy.