Co zrobić w trudnej sytuacji finansowej?

przez | 11 maja 2022
Prawdą jest, że niestety nasz kraj nie jest krajem za bardzo zamożnym. Bardzo często ludzie nie mają, za co egzystować i zaciągają długi w banku bądź biorą pożyczki. Pożyczki stały się tak samo rozpowszechnione jak kredyty, dlatego też wyróżniamy bardzo dużo ich odmian.

Pieniądze

Autor: hisks
Źródło: http://www.sxc.hu

Jedne z nich to tak określane pożyczki bez bik (obszerna propozycja pożyczek na optimal-finance.pl). Są świetnym wyjściem dla osób zadłużonych,bez pracy, którym niespodziewanie konieczny jest błyskawiczny zastrzyk środków pieniężnych. Są to tak określane pożyczki krótkoterminowe. Zdobyć je można już w ciągu jednego dnia. W obecnych czasach takie usługi są bardzo popularne i z łatwością znaleźć można bardzo dużo przedsiębiorstw zajmujących się nimi.

Świnka skarbonka

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Są one przyznawane od ręki w miejscu placówki bądź nawet przez Internet czy też telefonicznie. Dotyczą one zazwyczaj nieznacznych kwot nieprzekraczających kilkuset złotych. Spłacić je trzeba w szybkim czasie, zazwyczaj są to dwa tygodnie. Niestety zazwyczaj tego typu pożyczki proponowane są przez instytucje, które nie są bankami dlatego też oprocentowania ich mogą sięgać wręcz kilkudziesięciu procent. Niemniej jednak przytrafiają się banki proponujące chwilówki z nieznacznym oprocentowaniem i bez niepotrzebnych formalności.

Inne to tak określane pożyczki bez bik. Sam skrót BIK oznacza Biuro Informacji Kredytowej, które zajmuje się zbieraniem danych odnoszących się do pobieranych kredytów.

Zainteresował Cię nasz tekst? Jeśli tak, to śmiało przekonaj się, co jest w ofercie (http://www.ksiegowi-doradcy.pl/ciekawostki/6), która dotyczy podobnej kwestii.

W przypadku, gdy na przykład ciągle spłacamy jakiś kredyt a chcemy wziąć kolejny to nasze możliwości na jego zdobycie pomniejszają się. Prócz tego trzeba wypełniać sporo wniosków, przynieść przerozmaitego rodzaju zaświadczenia i tak dalej.

Pieniądze, Euro

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

To wszystko oprócz tego, że jest czasochłonne to dodatkowo bardzo niedogodne. W związku z tym korzystając z pożyczki bez bik-u możemy pominąć to wszystko. Dostępna jest jeszcze jedna opcja, czyli pożyczki na dowód. Jest to jeden z prostszych sposób na zdobycie szybkiej gotówki bez żadnych niewidocznych haczyków.

Niezależnie od tego, jaką formę pożyczki wybierzemy warto przejrzeć skrupulatnie ofertę. W razie jakichkolwiek wątpliwości warto poradzić się pracownika określonej instytucji. Co najistotniejsze warto ustalić, jaką wartość będziemy spłacać w ratac.