Stale i blachy trudnościeralne

przez | 10 lipca 2021
walec

Autor: Cramo
Źródło: Cramo
Współczesne wyśrubowane wymagania produktowe i wysokie oczekiwania ze strony klientów powodują presję na wytwórach celem wytwarzania produktów najwyższej klasy.

Sprzedaż dokonuje coraz mocniejszego rozbicia na produkty niedrogie, lecz mniej trwale oraz te z górnej półki.

Zachęcamy – naciśnij tutaj wiertarki przemysłowe i wejdź na inną naszą stronę. Tam oczekują na Ciebie świeże oraz interesujące informacje.

To dość ważne w przemyśle zwłaszcza górniczym i budowlanym. Tu wyjątkowo ważne jest, aby sprzęt stosowany do wszelkich działań był odporny oraz działający przez dłuższy czas. {Producenci sprzętu wychodząc temu naprzeciw obmyślają nowsze oraz bardziej zaawansowane technologie.  Możliwym rozwiązaniem jest zastosowanie materiałów o lepszych własnościach. Takim surowcem jest stal trudnościeralna. Stale trudnościeralne wyróżniają się bardzo wysoką twardością oraz świetną odpornością przy ścieraniu. Te wzmocnione stale dodatkowo wykazują bardzo dobre właściwości elastyczne ułatwiające ich późniejszą obróbkę.  

młot pneumatyczny

Autor: Cramo
Źródło: Cramo

Technika wprowadzona przez szwedzką firmę pozwoliła na stworzenie rekordowo wytrzymałych blach trudnościeralnych. Odpowiednie metody walcowania oraz hartowania użyte w nowoczesnej walcowni huty SSAB doprowadziły do otrzymania blachy o bardzo dokładnej tolerancji grubości. Blachy hardox to obecnie najpopularniejsza i najszerzej wykorzystywana blacha trudnościeralna na Ziemi. Doceniana jest za wyjątkową wytrzymałość oraz niską wagę. umożliwia to na zrobienie elementów zdecydowanie lżejszych o znacznie większej wytrzymałości, co jest niezbędne w niemal każdej części przemysłu. Hardox jest podatny do obróbki skrawaniem i spawania. Zwykle znajduje zastosowanie w strukturach maszyn wydobywczych, kontenerów, łyżek w koparkach i betoniarek. Oprócz oczywistymi korzyściami wytrzymałościowymi, lżejsza {konstrukcja wozów zapewnia oszczędność w spalaniu paliwa oraz daje możliwość transportu zwiększonej zawartości ładunku.

Nie masz pewności, jeżeli chodzi o to zagadnienie? To odszukaj więcej tutaj, a niewątpliwie dowiesz się większą ilość danych na omawiany temat.

Przy dużej ilości maszyn wykonanych z takiej stali znaczne oszczędności wynikają również z kosztów konserwacji, które można wykonywać zdecydowanie rzadziej. Innym atutem jest możliwość wykonania całego boku pojazdu z pojedynczej płyty, co wpływa na wytrzymałość oraz umożliwia naklejenie reklamy i napisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*