Wakacyjna wycieczka może nieoczekiwanie stać się dobrą okazją do zakupu nowych sadzonek kwiatów, które na jesień pięknie zakwitną

przez | 5 stycznia 2022
Na letnie urlopy najczęściej udajemy się własnym samochodem, ponieważ tak obmyślana podróż jest o dużo bardziej komfortowa niż wieczne przesiadki w drodze nad Morze Bałtyckie. A to nie jest bez znaczenia, gdy jednym z pasażerów jest niemowlę. A długa i męcząca droga w spiekocie wymaga tego, aby zatrzymywać się dość często i odpocząć.

Takie przerwy w podróży niektóre małżeństwa wykorzystują na najprzeróżniejsze sposoby. Oglądają małe wiejskie kościoły lub zatrzymują się, żeby zrobić sobie zdjęcie na tle malowniczego pola słoneczników.

W drodze do Częstochowy niektórzy podróżni, a może nawet sami pątnicy, mogą całkiem przez przypadek trafić do Praszki. Ta miejscowość bywa znana z uprawy kwiatów, w tym także ze sprzedaży bogato kwitnących chryzantem. Z daleka widoczne obiekty szklarniowe od razu wzbudzą zaciekawienie wśród gospodyń, a jednocześnie zdeklarowanych ogrodniczek. Takie zainteresowanie jeszcze bardziej podsyci bilbord umieszczony zaraz przy głównej szosie. I w taki oto sposób można w niedługim czasie stać się właścicielem sadzonek bardzo dobrej jakości.

Kwiaty kwitnące w prywatnych ogrodach cieszą oczy nie tylko mieszkańców stojącego tuż obok domu, ale także przypadkowych obserwatorów. Chryzantema, prawdę mówiąc jest traktowana jako kwiat, który zakupuje się tuż przed Wszystkimi Świętymi. I w konsekwencji postrzegana jest jako element dekoracji nagrobków naszych znajomych. A podążając dalej tym torem konstatujemy, że niektóre kobiety nie postawią w swoim domu doniczki ze złocieniami, bo wywołują one mało optymistyczne skojarzenia. A w istocie rzeczy wspomniane panie domu nawet nie wiedzą ile tracą. Chryzantema ogrodowa pozostaje przecież bajkowo prezentującym się kwiatem, który przyozdobi każdy ogród – zobacz stronę.

Bezapelacyjną zaletą chryzantem pozostaje ich wysoka odporność na niskie temperatury. Taka roślina może więc kwitnąć nawet do później jesieni, czyli w czasie, gdy drzewa liściaste już dawno zakończyły swoją wegetację. Chryzantema ogrodowa zasadzona w donicy lub na grządce i właściwie pielęgnowana będzie niebanalną ozdobą naszego podwórza.

Nawet ci mniej obeznani w temacie ogrodnicy mają szansę na posiadanie pięknych i olbrzymich kwiatowych kopuł. Sprzedawcy zatrudnieni w szklarni w Praszce udzielają profesjonalnych porad, dzięki którym każdy może podnieść poziom swojej aktualnej wiedzy w zakresie uprawy kwiatów rabatowych. A warto nadmienić, że wiele pań podkreśla, że praca w ogródku jest źródłem ukontentowania i satysfakcji.