Czym udekorować ściany mieszkania? Ciekawe pomysły.

przez | 7 listopada 2021
Tapety i fototapety zaistniały jako dość popularny element wystroju pokoi w końcówce lat 80-tych i na początku lat ’90 XX wieku. Nawet knajpy i restauracje zaczęły ozdabiać ściany sal kolorowymi tapetami. Później widoczek jeziora czy lasu pokrywającego ścianę przestał być modny i nadeszła era jednolitych ścian czy kontrastowania dwóch kolorów farb w jednym pomieszczeniu.

Miasto na fototapecie

Autor: Jeffrey Zeldman
Źródło: http://www.flickr.com
Teraz fototapety powróciły do łask. Z jakiego powodu? Fototapety znów pojawiły się w aranżacji nowych wnętrz, ponieważ ilość oferowanych szablonów jest oszałamiająca, ich wybór jest szeroki i można określić w internecie i konkretne rozmiary (nawet w jakichś niestandardowych wymiarach). Jeśli ktoś nie decyduje się na fototapetę na całej ścianie, może zdecydować się jedynie na część do udekorowania. Do pokoiku dziecka warto kupić fototapetę z bohaterami bajek w ładnych kolorach lub delikatną, pastelową, z motywem dopasowanym do dziewczynek lub chłopców – sprawdź koniecznie.

Wybór fototapet dla młodzieży jest ogromny – począwszy od dostosowanych do obszaru zainteresowań, inspirujących fotografii, po fototapety uliczki greckich czy portugalskich dzielnic albo fototapety z fotografiami znanych cudów świata. Jest także wiele zabawnych lub edukacyjnych wzorów, jak na przykład tablica Mendelejewa lub ciało człowieka.

Wybór jak zawsze należy do kupującego, ale dobrze jest pamiętać, iż tego typu fototapeta ma szansę dość szybko się znudzić.

Fascynuje Cię ten tekst? Jeżeli tak, to odwiedź źródło a przeczytasz tam interesujące informacje, które na długi czas zapadną Ci w pamięć.

Do pokoju dziennego czy sypialni wzór fototapety musimy wybrać bardzo rozważnie – musi być dopasowana kolorystycznie, pasować do klimatu całego mieszkania i nie przytłaczać swoją wielkością. Motyw fototapety uliczki albo europejskiego zabytku jest dość uniwersalny, lecz jeżeli dobrze czujemy się w otoczeniu intensywnych barw i nasz pokój dzienny urządzony jest w żywych barwach, możemy odważyć się na coś oryginalnego.

Sypialnia musi mieć charakter wyciszający, dlatego fototapeta w secesyjny wzór, delikatne wstążki, kwiatki, gwiazdozbiór powinny się sprawdzić. Nalepki, obrazy i rodzinne fotografie w ramkach to charakterystyczne elementy wystroju pomieszczeń, ale dopiero fototapeta pomoże nadać całemu wnętrzu niepowtarzalnego nastroju. Nowoczesne (nowoczesne łóżka metalowe) propozycje są bardzo trendy.