Właściwe światło w domu – osiągnij to z naszą pomocą

przez | 16 grudnia 2021
Gdy myślimy nad tym jak urządzić mieszkanie, często zapominamy o tym jak ważne jest oświetlenie. Gdy zaczynamy zastanawiać się nad tym, w jaki sposób ogarnąć oświetlenie w domu, to pojmujemy, że nie jest to takie proste. Poza oświetleniem sufitowym dobrze nie zapominać o pozostałych opcjach. Możemy do salonu wybrać na przykład lampy stojące podłogowe. W ofercie sklepów z oświetleniem jest ich naprawdę sporo. Poza tym, że stają się dodatkowym źródłem światła, to jeszcze stają się ozdobą pokoju gościnnego.

oświetlenie

Autor: Philips Polska
Ozdobą oczywiście jedynie w momencie, gdy będą one odpowiednio dobrane. Bo należy nie zapominać o tym, że kupując lampę stojącą podłogową staje się ona stałym elementem w naszym salonie (perfekcyjne lampy stojące podłogowe). Tak, więc powinniśmy ją wybrać z rozmysłem. Musimy pomyśleć, która z lamp dostępnych w sklepie będzie pasować do wnętrza naszych mieszkań. Bywa, że warto postawić na jedną z minimalistycznych lamp, a czasem fajnie wybrać jakąś lampę, która będzie kolorowa i dość duża. Wszystko jest zależne od naszej fantazji i od tego, co będzie pasować do już zaaranżowanego miejsca. Poza tym powinniśmy wziąć pod uwagę oświetlenie podszafkowe. Jest to ciekawe rozwiązanie, które montuje się tak samo często w pokoju gościnnym, czy sypialni, jak również w kuchni. Tak, więc jeśli u nas w mieszkaniu nie mamy w żadnym miejscu oświetlenia podszafkowego to musimy to, czym prędzej zmienić (oświetlenie podszafkowe).

sypialnia
Lampy nocne
Jeżeli posiadamy zaaranżowane swoje mieszkanie i zaczynamy w nim żyć, zaczyna do nas docierać jak dużo rzeczy moglibyśmy ogarnąć inaczej, chociaż początkowo dociera do nas też to, że bardzo dużo rzeczy moglibyśmy sobie uprościć. Okazuje się, że przykładowo nie chce nam się gasić światła w sypialni, po tym jak skończymy wertować książkę. Z tego powodu tak potrzebne są lampy (zobacz lampy stojące do salonu) nocne. Trzeba je kupić i postawić koło łóżka (jak dobrać lampy nocne). Jeżeli żyjemy w związku, to oczywiście potrzebujemy dwóch lamp z każdej ze stron łóżka, ale jeśli sypiamy sami, to jedna lampa będzie wystarczająca. Warto przejrzeć różne typy lamp nocnych. Musimy wybierać je tak, by odpowiadały do wystroju sypialni i by w odpowiedni sposób oświetlały chociaż część łóżka.