Kilka ważnych informacji na temat ogrodzeń panelowych, najczęściej stosowane ich odmiany.

przez | 10 lipca 2021
W czasie budowy bardzo ważnym elementem są ogrodzenia. Pełnią one wiele funkcji, w tym przede wszystkim będą chronić przed przedostaniem się na teren postronnych osób i zabezpieczają wyposażenie pozostawione w środku. Takie ogrodzenia ze względu na pełnione funkcje nie wyglądają może zbyt pięknie, lecz nie takie jest ich zadanie, żeby wyglądać. Ich celem jest zabezpieczenie danego terenu, a w tym celu efektowny wygląd nie jest potrzebny.

ogrodzenie

Źródło: http://www.flickr.com

Ponieważ takie ogrodzenia są najczęściej tymczasowe, na czas wykonywanych robót, to przeważnie montuje się je z kompletnych paneli.cięć (zobacz kliknij po szczegóły)Dzięki temu ich montaż i demontaż jest bardzo szybki, a oprócz tego mogą one wykorzystywane wiele razy w różnych miejscach. W wielu przypadkach takie ogrodzenia są wręcz pożyczane, przez co nie będzie potrzeby kupowania, jeżeli ma się w planach jedynie jedną inwestycję. Ich dużą zaletą jest odporność na warunki atmosferyczne, dzięki czemu bez żadnego problemu posłużyć one mogą nawet podczas ostrej zimy czy ulewnych deszczów.

ogrodzenie kute

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

Zależnie od potrzeb można na ogrodzenie wykorzystać ogrodzenia ażurowe albo pełne. Ogrodzenia ażurowe wykonane ze stalowej ramy wypełnionej kratą z drutów – więcej informacji o ogrodzeniu ażurowym. Tym sposobem ich budowa będzie lekka, a jednocześnie wytrzymała. Dzięki temu, że panele są ocynkowane, to nie będzie konieczności dodatkowej ochrony ich działaniem warunków atmosferycznych. Ogrodzenia takie bardzo dobrze będą się nadawać na zabezpieczanie różnego rodzaju imprez czy też terenów przemysłowych lub z jakimiś robotami. Dużym ich plusem jest także możliwość połączenia w panele, jest to praca sprawna i nie wymagająca wielkich nakładów czasowych. Analogiczne zastosowanie mają panele ogrodzeniowe pełne, ale w ich przypadku konstrukcja jest zupełnie inna.

Zamiast kraty mają wypełnienie z solidnej blachy trapezowej, przez co nic się przez nie nie zobaczy. Takie panele również są malowane lub [na rolety zewnętrzne na okna] cynkowane, co zabezpiecza je przed działaniem wody. Poza tym w razie potrzeby blachy można w łatwy sposób wymieniać, co będzie dawać dodatkową elastyczność podczas ich użytkowania.