Jak zabrać się za urządzanie łazienki w swoim domu, podstawowe zasady wybierania różnych elementów wyposażenia.

przez | 10 lipca 2021
Łazienka to jedno z bardziej trudnych do zaprojektowania pomieszczeń w domu, szczególnie jeśli nie będzie ona duża. A że większość łazienek w naszych blokach właśnie taka jest, to niestety ich posiadacze są niekiedy zmuszeni iść na kompromisy i wybierać spośród kilku rozwiązań. Przeważnie spór ten będzie dotyczył wyboru pomiędzy brodzikiem a wanną. Ile jest osób, tyle jest różnych zdań w tej kwestii, w praktyce oba z tych rozwiązań posiadają jakieś zalety i wady i zwyczajnie trzeba nad wszystkim się zastanowić i wybrać lepsze rozwiązanie. Wanny mają tę zaletę, że da się w nich dużo wygodniej myć, wyprać coś większego czy po prostu sobie poleżeć i się zrelaksować. Jednak wymagają nieco miejsca, a z tym niekiedy różnie bywa (dowiedz się więcej). Z kolei brodziki potrzebują dużo mniejszą powierzchnię, lecz ich zastosowanie jest ograniczone jedynie do szybkiego kąpania się, nie ma raczej szans na dłuższe zrelaksowanie się albo wykonanie prania. Planując urządzanie (sprawdź: meble wójcik sklep internetowy) łazienki należy jeszcze wziąć pod uwagę to, czy z pomieszczenia korzystać będą małe dzieci, przy nich jednak wanna jest znacznie lepszym rozwiązaniem.

brodzik

Autor: Kaldewei
Źródło: Kaldewei

Poza brodzikiem albo wanną w łazience zamontować jeszcze warto parę sprzętów. Jeżeli nie ma oddzielnego WC, to niezbędnym elementem wyposażenia powinna być muszla klozetowa, warto także pomyśleć o choć niedużej umywalce. Co prawda niektórzy właściciele decydując się na wannę rezygnuje z zamontowania umywalki, lecz w dłuższym czasie nie będzie to rozwiązanie ani wygodne, ani praktyczne.

Dzisiaj są w sprzedaży niewielkie, eleganckie umywalki koło, które bez żadnego problemu powinno się udać gdzieś umieścić, a w związku z tym pomieszczenie będzie znacznie wygodniejsze w codziennym użytkowaniu.

Czy interesuje Cię ta tematyka? Jeżeli tak to, przejrzyj witrynę (http://archicom.pl/inwestycje-mieszkaniowe/akacjowy-zakatek/), a odnajdziesz w tamtym miejscu mnóstwo bezkonkurencyjnych informacji, które wciągną Cię zupełnie.

Uzupełnieniem łazienkowego wyposażenia jest przeważnie też pralka i meble, w ich przypadku należy pamiętać o jednej istotnej rzeczy (zerknij tutaj). Projektowanie łazienki należy zacząć od ułożenia wszystkich istotnych sprzętów, a meble mają być tylko uzupełnieniem całości. Trzeba je dobrać tak, żeby spełniały swoje zadanie, a jednocześnie zajmowały jak najmniej cennej powierzchni.