Nieinwazyjne i ciekawe techniki docieplania budynków receptą oszczędzania pieniędzy

przez | 3 września 2021
Pokaźne rachunki za prąd lub gaz są często owocem niedopracowanej izolacji termicznej zamieszkiwanego przez nas budynku. Na szczęście, da się zmniejszyć wydatki, stosując materiały termoizolacyjne. Sklepy budowlane są zaopatrzone naturalnie w podstawowe tworzywa, jak wełna mineralna, styropian, polistyren ekstrudowany XPS, płyty PIR, czy keramzyt.

Powyżej wymienione materiały termoizolacyjne (więcej: FHU GAMBIA) służą do podstawowej izolacji cieplnej mieszkań.

budynek

Autor: Elendol
Źródło: http://www.flickr.com

Istnieje jednak możliwość, aby zadbać o uzupełniającą izolację termiczną posadzki, czy framug okiennych. W takiej sytuacji doskonały okaże się na pewno filc techniczny (filc techniczny). Jest to jest to miękkie tworzywo – elastomer poliuretanowy wykonane przeważnie z wełny naturalnej. Znajduje zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. W budownictwie ma wielorakie funkcje. Na przykład może być wykorzystany jako wykładzina izolacyjna i dźwiękochłonna, do wyrobu uszczelek, czy podkładek ochronnych, zabezpieczających nóżki mebli.

białe meble

Autor: Johan Hansson
Źródło: http://www.flickr.com

Wyłożony pod wykładzinami lub panelami, nie tylko tłumi hałas, ale również dociepla pomieszczenie i spłyca krzywizny podłoża.

Niedawno została przygotowana nowa, bardzo atrakcyjna oferta – żeby ją ujrzeć, kliknij tu i spójrz na ofertę (https://sklep.cristalstone.pl/) a na pewno się nie zawiedziesz.

Ma to duże znaczenie, w urządzaniu pokoików dziecięcych. Dzięki solidnie ocieplonej posadzce, dzieci podczas zabawy, nie odczują zimna. Jeśli na warstwie filcu wyłożymy wykładzinę, dodatkową zaletą będzie fakt, że zapewnimy miękkość podłoża. Szczelne framugi drzwiowe i okienne również są sposobem ograniczenia do minimum wydatków dotyczących ogrzewania domu. Również w tym przypadku, filc techniczny okaże się niezwykle praktyczny. Jeśli posiadamy stare, drewniane framugi, zapewne dużym problemem jest utrata ciepła. Najstosowniejszym sposobem zwalczenia problemu jest w tym wypadku całkowita wymiana okien, ale jak fundusze nam na to nie pozwalają, możemy zawsze chociaż je uszczelnić. W sprzedaży mamy samoprzylepne uszczelnienia filcowe, nadające się wspaniale w tym celu.

Bardzo ciekawym tworzywem termoizolacyjnym obecnym na rynku, są taśmy teflonowe. Są odporne na działanie wody, mają dużą tolerancję na szeroki zakres temperatur. Taśmy teflonowe mają nienaruszoną strukturę od -260 do +260°C , więc są bardzo przydatne przy zabezpieczaniu i uszczelnianiu instalacji cieplnej oraz wodnej. Warto znać: taśmy teflonowe.
Mogłoby się wydawać, że stosowanie filcu, uszczelek, czy taśm zabezpieczających, to bardzo drobne zabiegi wykończeniowe,a używane materiały termoizolacyjne można pominąć. Jednak zyski jakie mamy z troski o najmniejsze szczegóły, bardzo rekompensują koszty zakupionych materiałów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*