Szklane dodatki bywają nad wyraz modne, przekonaj się, jak zastosować je w swym domu

przez | 14 kwietnia 2022
Szkło jest tworzywem powszechnie wykorzystywanym w aranżacji wnętrz mieszkaniowych i komercyjnych. Jego różnorodny charakter decyduje o tym, że może być stosowany na naprawdę wiele sposobów i za każdym razem prezentuje się modnie oraz nowocześnie. Szklane elementy pojawiają się tak naprawdę w każdym pomieszczeniu w domu, szkło może być stosowane w charakterze przedmiotów użytkowych, jak także pięknych dekoracji.

Witryny i szyby

W kuchniach i salonach szkło zostaje wykorzystywane na dużo różnorakich sposobów. Nierzadko produkt ten jest montowany jako dopełnienie gablot oraz witryn, jak także szafek w kuchni. W ostatnich latach sporym zainteresowaniem klientów może poszczycić się szkło grawerowane (). Stanowi ono piękną ozdobę witryn, oszklonych szaf i szafek wieszanych w kuchni. Na szybach można grawerować różne motywy, powodzeniem cieszą się motywy roślinne oraz kwiatowe, jak także malownicze esy-floresy czy figury geometryczne.

kominek

Autor: Optiflame
Źródło: Optiflame

Kominek ze szklaną osłoną

Kiedy chodzi o salony szkło odnajduje jeszcze inne zastosowanie, bywa bowiem bardzo często wykorzystywane przy tworzeniu osłon dla kominków. Szkło kominkowe występuje w bardzo wielu odsłonach. Powodzeniem szczyci się w równym stopniu szkło transparentne, jak także szkło przypominające powłokę lustrzaną, które staje się przezroczyste dopiero pod wpływem ciepła płomieni. Wykorzystanie szklanej powłoki posiada również zmysł praktyczny, gdyż powstrzymuje rozprzestrzenianie się zabrudzeń czy sadz na salon lub inne pokoje, gdzie znajduje się palenisko.

Chcesz dowiedzieć się więcej szczegółów na ten zajmujący temat? Więc ten tekst doczytaj więcej kolejną stronę pod wskazanym linkiem.

Więcej na stronie .

Szklana łazienka

Dużo szklanych motywów oraz dekoracji spotyka się także w łazienkach. Gdy pragniemy nabyć szklane kabiny prysznicowe we Wrocławiu okaże się najlepszym miejscem w przypadku województwa dolnośląskiego. Obecne kabiny są bardzo nowoczesne i estetyczne. Asortyment jest szeroki zarówno pod względem kształtu, jak również technik wykonania, barwy bądź wzoru. Z tak pięknymi elementami urządzenie nowoczesnej i eleganckiej łazienki nie stanowi żadnego problemu. Ze szkła coraz częściej produkuje się również inne elementy wyposażenia wnętrz sanitarnych: umywalek, szafek, stolików. Oczywiście do ich produkcji stosuje się mocne, klejone warstwowo lub hartowane tworzywa, co daje gwarancję bezpiecznego i komfortowego użytkowania.