Jakie meble do ogrodu powinniśmy wybrać? Mamy rzeczywiście spory wybór, każdy jednakowoż rodzaj ma swoje wady i zalety

przez | 3 sierpnia 2022
Już od jakiegoś czasu można określić nową tendencję w Polsce – popularność mebli z rattanu i technorattanu. Jak obiecują eksperci, to właśnie technorattan warto użyć w ogrodzie, na balkonie lub tarasie.

Ogród

Autor: Leena
Źródło: http://www.flickr.com

Odznacza się on nadzwyczajną trwałością. cóż można jeszcze stwierdzić o tego typu meblach? Jaka jest konkretnie różnica między rattanem a technorattanem? Kiedy mówimy o rattanie i meble ogrodowe technorattan? Jakie to rodzaje sprzętów? Rattan jest tropikalną rośliną, która należy do grupy palm. Charakteryzują się one kolczastymi pędami. To drewno jest już od dawnaprzywożone z krajów Ameryki Południowej i Azji, od kilku wieków stosowane jest w wyrobie mebli i sztuce użytkowej. Rattan można według uznania formować, na pewno lepiej niż wiklinę, a dzięki temu możemy wybrać mu wybrane kształty. sprzęty rattanowe są bardzoozdobne, o małej wadze i komfortowe. Ich największą niedogodnością jest mała odporność w otwartym terenie. Często więc wymieniane są na sprzęty z drewna, plastyku i technorattanu. Pełną ofertę zobaczysz (Wejdź)

Szklarnia

Autor: Leena
Źródło: http://www.flickr.com

Technorattan jest syntetyczną żywicą, która składa się z włókienek polietylenowych z naniesionymi utrwalaczami promieni UV. Technorattan ma podobną nazwę do rattanu, gdyż jest na nim wzorowany, jednak został ulepszony w toku wytwarzania. Kiedyś, tego rodzaju sprzęty mogliśmy zauważyć w hotelach czy SPA, obecnie są coraz częstym elementem naszych ogrodów. Meble z technorattanu, tak samo jak sprzęty rattanowe, cechują się plastycznymi właściwościami, więc można je formować w rozmaity sposób. Mimo to, technorattan przy wykorzystaniu właściwych technologii jest znacznie bardziej odporny od rattanu. Materiał nie ma tendencji do odbarwiania się w przypadku działania promieni słońca, jest jednakowoż wytrzymały na warunki atmosferyczne. Zobacz stronę autora:

Śnieg, mróz, mrozy czy znaczne temperatury – dla technorattanu to nic szkodliwego.

Jeżeli masz ochotę przeczytać więcej informacji na omawiany temat, kliknij tu, to naprawdę świetne opracowanie (https://www.artimbo.pl/kratki-drewniane,g20.html) prezentowanego zagadnienia.

W miesiącach zimowych sprzęty można przechowywać w warunkach minusowej temperatury. równocześnie, konstrukcje z syntetycznej lewicy są lekkie, więc bez trudu można je przemieszczać. Co więcej, dość często są określane mianem mebli niezniszczalnych, więc możemy natknąć się na nie prawie na całej kuli ziemskiej. Technorattan to z pewnością wspaniały wybór, jeśli szukamy ładnych, niezniszczalnych i modnych mebli do ogrodu.