Masz w planach remont mieszkania? Fototapeta to doskonałe rozwiązanie do każdego wnętrza

przez | 10 lipca 2021
Kiedy planujemy remont swojego domu, rozważamy możliwości, jakie poprawią jego wygląd. Szukamy nowych trendów oraz pytamy o porady profesjonalistów, najlepiej znających się na najnowszych modach, gdyż trudnią się tym zagadnieniem na co dzień. Przede wszystkim warta wzięcia pod uwagę jest fototapeta. Kamienie, pejzaże, widoki miast, a także zwierzęta to wyłącznie niektóre obrazy, jakie mogą się na niej znaleźć, by zupełnie zmienić aranżację wnętrza.

Fototapeta

Autor: Porco Rosso
Źródło: http://www.flickr.com
Jedną z najważniejszych zalet dla ludzi poważnie rozważających to rozwiązanie jest prosty montaż takich tapet. Nie trzeba zatrudniać ekipy remontowej, gdyż wszystkie prace można wykonać samemu. Razem z każdym kompletem tapet powinniśmy otrzymać szczegółową instrukcję – sprawdź firmę Demur.

Kierując się kolejnymi sugestiami szybko przykleimy ją na ścianę, ciesząc się nowym, fantastycznym wyglądem salonu lub sypialni. Drugim plusem cenionym przez klientów jest sposobność szerokiego wyboru motywów tapet. Prócz wspomnianych na początku scenerii albo panoram miast mogą być to również kolaże fotografii naszej rodziny, np. z urlopu, uroczystości rodzinnych lub zwykłych, codziennych chwil. Budząc się rano z takim widokiem będziemy zaczynać dzień od uśmiechu.

Decydujmy się na motyw mając na uwadze nade wszystko aranżację naszego pokoju, gdyż wielki tygrys na ścianie nie będzie pasować w każdym z nich.

Nie czekaj, zobacz tekst na witrynie, która także Cię zaciekawi. Odnajdziesz tam m.in. wzmiankę o zajmującej Cię tu kwestii.

Dlatego czasem lepiej jest stawiać na bardziej uniwersalne wzory, np. geometryczne, jakie będą korzystnie wyglądać we właściwie większości pomieszczeń, nadając im gustownego wyglądu. Jeśli jednak wybrany motyw po pewnym czasie nam się znudzi, łatwo można zdjąć tapetę, by nakleić nowy wzór.

Nie zostawi śladu na ścianie, zatem nawet gdy tym razem będziesz chciał ją zwyczajnie pomalować, wykonasz to bez żadnej trudności. Fototapety są niezmiernie wytrzymałe, o ile zdecydujemy się na należyty materiał, na jakim będą nadrukowane. Najmniej trwała jest tapeta papierowa, z tego powodu lepiej jest zakupić tapetę lateksową bądź winylową, a zwłaszcza winylową z podkładem fizelinowym, jaki zwiększy jej krycie. By jeszcze poprawić jej wytrzymałość, warto pokryć ją laminatem. Fototapety to doskonały wybór do każdego domu, dlatego i Ty zaaranżuj z nimi przyjemne wnętrze.