Pragniesz mieć klimatyzację we własnym mieszkaniu, lecz boisz się ceny montażu? Zajmij się więc tym sam!

przez | 26 maja 2022
Prawdą jest, że nie musisz być specjalistą, lub też posiadać jakichś fachowych narzędzi, ażeby samodzielnie zainstalować klimatyzator we własnym mieszkaniu. Przydatne będzie jednakowoż elementarna wiedza na temat zamontowania klimatyzacji.

wentylator

Autor: Klimatop
Źródło: www.klimatop.pl

Ścienny klimatyzator to najpopularniejsza metoda chłodzenia ale także ogrzewania (przykładowo nagrzewnica) pomieszczenia. Klimatyzator oferuje również właściwą wilgotność powietrza.Aby właściwie zamontować klimatyzator, oprócz instrukcji producenta, niezbędnie jest również wspierać się nagraniami w Internecie. Jesteśmy w stanie zobaczyć na nich instalację klimatyzatora krok po kroku. Klimatyzator rodzaju split to są 2 części: jednostki wewnętrznej oraz zewnętrznej. Jednostka wewnętrzna składa się z parownika oraz wentylatora. Tymczasem jednostka wewnętrzna to: skraplacz, sprężarka i wentylator. Dlaczego taki podział? Chodziło o odsunięcie głośnej części klimatyzatora (jednostka zewnętrza) od miejsca zamieszkania ludzi.

nagrzewnice olejowe

Źródło: www.klimatop.pl

O ile wymiary jednej i drugiej jednostki są niemalże takie same, o tyle część zewnętrzna jest mniej więcej dwa razy cięższa niż obszar wewnętrzny. Do wewnętrznej części wprowadzane są przewody chłodnicze, na końcu jakich znajdziemy klamrę.http://cik-wisniewski.pl/ (sprawdź tutaj)Wpina się ją do części zewnętrznej. Musimy mieć na uwadze, ażeby odległość pomiędzy elementem wewnętrznym i zewnętrznym nie wykraczała poza długość przewodów chłodniczych.

Montaż klimatyzacji jest dość szybki, nie powinien zająć więcej czasu niż cztery godziny. Jak już znajdziemy miejsce na część wewnętrzną, powinniśmy przymocować panel (zobacz ogrodzenia panelowe wypukłe) dla niej. W tej sytuacji wiercimy otwór w ścianie i zawieszamy część wewnętrzną na tym panelu. Przez zrobiony wcześniej otwór przeciągamy wąż do tak zwanych skroplin oraz elektryczny przewód, który połączy część zewnętrzną oraz wewnętrzną oraz przewody chłodnicze. W dalszej kolejności musimy zamocować część zewnętrzną na wspornikach. Powinniśmy połączyć przewody elektryczne oraz przewody chłodnicze według wskazówek producenta zawartych w instrukcji. Rury możemy ukryć w specjalnej zabudowie, którą nazywamy korytem. Przewód elektryczny włączamy pod napięcie i włączamy klimatyzator. Jak widać więc, choć montaż klimatyzatora może wydawać się trudny, to tak naprawdę jest całkiem inaczej. Na pewno może to wykonać każdy z nas.

Kategoria: Bez kategorii